Přejít na obsah

Doufám, že poplatky budou zrušeny

zpět
29.10.2008

„Volební úspěch ČSSD mně naplňuje optimismem v tom, že budou poplatky centrálně zrušeny nebo korigovány,“ tvrdí pro Zdraví.Euro.cz kandidát sociálních demokratů na hejtmana Vysočiny Jiří Běhounek...

Jak probíhají jednání o koalici? S jakými stranami jednáte a jaká spolupráce je nejpravděpodobnější?

Na Vysočině všechny strany před volbami hovořily o zájmu dalšího rozvoje kraje. Proto jsme považovali za seriozní splnit i náš slib o tom, že po volbách budeme jednat se všemi stranami zastoupenými v krajském zastupitelstvu, bez předběžných podmínek před volbami vyhlašovaných. Skutečně se tak stalo a jednání probíhají se všemi stranami.

Jednání o koalicích vě většině krajů brzdí právě zdravotnictví, je tomu tak i na Vysočině?

Pro ODS jsou nepřijatelné otázky spojené s rušením poplatků ve zdravotnictví, pro ČSSD je to základní programová pasáž. To je podstatný rozpor.

Jste primářem na ortopedii v Pelhřimově. Budete zároveň vykonávat obě funkce?

Souběh těchto dvou činností, určitě v začátku volebního období, není možný. V průběhu doby zajisté bude možnost využít svých 33 let ortopedických zkušeností a pomoci kolegům v případě potřeby na oddělení radou nebo operací. Vychovaný tým mých žáků je schopen v plném rozsahu provádět všechny výkony jako dosud a s mojí delší nepřítomností se zajisté vyrovná.

V letošních volbách kandidovalo poměrně velké množství lékařů a zdravotníků. Čemu takový vývoj připisujte?

Jednoznačne to připisuji necitlivému a arogantnímu přístupu ministra Julínka a celého jeho týmu ke všem připomínkám, kritikách, ohlasům a upozorněním k předkládaným krokům, zákonům a vyhláškám z řad zdravotnické veřejnosti i pacientů. Jestliže se vytratí zpětná vazba, potom ten, kdo je zatlačen do defenzivy a není na jeho upozornění brán zřetel, se brání aktivněji. Zdravotníci pochopili, že za 19 let od roku 1989 se k přístupu k nim moc nezměnilo a rozhodli se pomoci si sami účastí ve volbách. Věřím že v politice uspějí ku prospěchu zdravotníků a především pacientů.

Komu přesně budou poplatky propláceny na Vysočině? Budou pacienti osvobozeni i za pobyt na lůžku? Jaké další kroky chystáte?

O technických detailech našich kroků okolo poplatků se nyní jedná, rovněž tak o vlivu na krajský rozpočet. Volební výsledek ČSSD mně však naplňuje optimismem v tom, že poplatky budou centrálně zrušeny nebo natolik korigovány, že i pro nás bude potom řešení zbytku snadnější. Druhým krokem bude hledání rezerv pro odměny zdravotníkům, kteří odvádějí kvalitní práci. Musíme si zdravotnický personál udržet, neboť bez něho milionové investice do budov a přístrojů v našich nemocnicích nebudou smysluplné.

Máte v oblasti zdravotnictví i jiné plány?

Určité představy mám, ale bez ustavení koalice a jejich projednání v ní je zatím nebudu zveřejňovat.

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Doufám, že poplatky budou zrušeny

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Doufám, že poplatky budou zrušeny

Komentáře

dalších 71 komentářů
doktorka Re:Re:Re:Co je čestné a co je potupné  | 31. 10. 2008 12:37

To už se nedá ani číst...

Jiri Wicherek Re:Re:Zadarmo k lékaři a nejlépe ihned  | 31. 10. 2008 10:12

A neco k veci, misto posilani do kina, by nebylo? Vase argumentace je tak dobra do hostince po poziti nekolika piv (jo, byva to nekdy docela fajn:-)), zde vsak pusobi ponekud trapne.

Jirka Starý Re:Zadarmo k lékaři a nejlépe ihned  | 31. 10. 2008 09:23

Tento Váš styl - Nevěřím co jsem neviděl, neplatí co není napsáno - krásně vystihl Bolek Polívka ve filmu Dědictví aneb Kuahošigutentag ve scéně Věříte v Boha, doktorko. Je to vtipné a poučné, běžte se podívat.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné