Přejít na obsah

Dražba nemocnice Planá se bude opakovat

zpět
4.4.2007

Dražba uzavřené nemocnice v Plané se bude opakovat, vítěz poslední internetové aukce za tříhektarový areál nezaplatil. Věřitelský výbor na 99,9 procenta vítězi aukce, Západočeské nemocnici Praha (ZNP), smlouvu o kupní smlouvě vypoví, řekl správce zkrachovalé nemocnice Jan Špelina...

Plzeň - ZNP měla lhůtu na zaplacení 44,5 milionu korun do pondělních 24:00.

„Včera ve 23:45 jsem dostal SMS zprávu od pana Micky (předsedy představenstva ZNP), že skončil jednání s bankou a že se ozve dnes do 12:00. Nestalo se tak ani hodiny poté. Je to neseriózní,“ řekl Špelina. Vítěz aukce původně sliboval, že peníze uhradí ještě dříve než do 25 dnů od podpisu smlouvy o smlouvě budoucí. Tvrdil, že jsou připraveni investoři z Izraele a ze Slovinska. Ti ale podle informací ČTK nakonec, stejně jako česká banka, úvěr neposkytli, protože nemocnici hrozí, že jí ministerstvo neudělí licenci a nedoporučí pojišťovnám, aby s ní uzavřelo smlouvu o péči. Šéf představenstva dnes nezvedal telefon.

Špelina potvrdil, že dvoumilionová kauce, kterou složila ZNP v lednu, propadla dnes ve prospěch účtu konkurzní podstaty.

Do konce týdne se sejde věřitelský výbor a vyhlásí novou dražbu na prodej areálu po částech. První přijde na řadu ubytovna mimo nemocniční komplex. „Na zbylé objekty budeme muset udělat geometrické oddělovací plány,“ řekl správce. V areálu je dětský domov, který patří Plzeňskému kraji. „Nemáme problém mu ho prodat,“ řekl správce.

Špelina potvrdil, že o areál projevila minulý pátek zájem prádelna Lukr z Chodové Plané na Tachovsku, která v minulé dražbě obálkovou metodou nabídla za komplex 30 milionů korun. Věřitelskému výboru se zdála nabídka Lukru příliš nízká a odmítl ji, přestože do předchozích dvou veřejných dražeb se loni nepřihlásil žádný zájemce.

O otevření nemocnice, zejména nového pavilonu za 350 milionů korun, usiluje dlouhodobě Svazek obcí nemocnice Planá. Většina z 52.000 obyvatel okresu nemocnici chce, což potvrdila petice. ZNP jim slíbila, že otevře internu, gynekologii, dětské oddělení a chirurgii.

Plánská nemocnice má nyní v obchodním rejstříku jako předmět činnosti pouze správu majetku kraje, který ji už uzavřenou převzal v lednu 2003. Po zařízení chce 148 věřitelů 48 milionů Kč. Navíc kraj přihlásil pohledávku ve výši ceny, za niž se nemocnice prodá.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Dražba nemocnice Planá se bude opakovat

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Dražba nemocnice Planá se bude opakovat

Komentáře

další 4 komentáře
autor prvniho prispe Re:Re:Pradelna Plana - vypere zarive bile  | 4. 04. 2007 10:59

Pochybuji o tom, ze by personalu pro tuto nemocnici meli manageri v rukavu dostatek. Nemocnice v Plane totiz tehdy zasla i na nedostatek personalu. Lekari ji v tehdejsi nejistote opousteli (Plzen, Marianky,...), omezovala se operativa, klesaly prijmy nemocnice a bludny kruh se uzaviral. Pochybuji, ze by se tam tehdejsi lekari vraceli za vidinou podprumernych platu a napr. 60Kc/h za sluzby. Jiz tehdy si tam totiz vydelali vice, nez byl prumer ve srovnatelnych nemocnicich.

Pavel Hranička Re:Re:Pradelna Plana - vypere zarive bile  | 4. 04. 2007 10:25

Vy to tedy píšete dosti ostře, ale v podstatě Vám musím dát za pravdu.

Kyle Broflowski Re:Pradelna Plana - vypere zarive bile  | 4. 04. 2007 09:21

Managoří z podniku vznosného jména "Západočeské nemocnice" nedávno prohlásili, že personálu ( tedy patrně i lékařů) je pro provoz tohoto zařízení dostatek. Třeba sehnali nějaká rozmazaná hovna s vypranými mozky ochotnými sloužit neomezený počet přesčasů za 60 Kč brutto na hodinu. Takových imbecilů nevážících si sama sebe je , jak jsem se nedávno dozvěděl, v tomto státě stále ještě dostatek.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné