Přejít na obsah

Dříve napjatá situace v nemocnici v Boskovicích se stabilizovala

zpět
14.4.2010
lékaři, sestry
zvětšitlékaři, sestryZdroj: www.nursingtimes.net

lékaři, sestry | Zdroj: www.nursingtimes.net

 

Situace v nemocnici v Boskovicích na Blanensku se stabilizovala. V uplynulých dnech přitom část jejích lékařů hrozila hromadnou výpovědí poté, co radnice odvolala jednatele nemocnice Jaroslava Černého.

Město nakonec rozhodlo, že bude pro zdravotnické zařízení dělat externího konzultanta. Problémy už pominuly, řekl ČTK mluvčí radnice Jaroslav Parma. Protesty utichly, Černý pomáhá nemocnici s uzavíráním smluv mezi zařízením a zdravotními pojišťovnami.

Černý byl z funkce odvolán za to, že jej soud v únoru potřetí potrestal podmínkou za zneužívání informací v obchodním styku. Rozsudek je ale nepravomocný. Černý vinu popírá. Podle radních vázla i komunikace mezi ním a městem.

Boskovická nemocnice je plně v majetku města. Jde o největší zdravotnické zařízení v severní části Jihomoravského kraje, které patří do sítě jeho páteřních nemocnic.

Černého odvolala městská rada, která tvoří její valnou hromadu. V čele nemocnice nyní stojí starosta. Do dvou měsíců chce najít nového jednatele.

Hlavním důvodem pro odvolání bylo to, že soud Černého v únoru potrestal už potřetí podmínkou, půlmilionovou pokutou a pětiletým zákazem činnosti. Odsoudil jej za zneužívání informací v obchodním styku.

Podle obžaloby se jej dopustil, když před lety vedl nemocnici svaté Zdislavy v severomoravských Mošticích. Podle spisu přišla Černého vinou tato nemocnice o asi milion korun. Proti verdiktu podal odvolání.

Boskovická nemocnice zajišťuje péči pro zhruba 75.000 obyvatel střední a severní části Blanenska. Postupně se modernizuje. Loni v létě otevřela svoji novou multioborovou jednotku intenzivní péče za 40 milionů korun.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

31.3. Boskovice: lékaři zůstávají Boskovice: lékaři zůstávají
0 příspěvků
30.3. Starosta se dnes sejde s lékaři Starosta se dnes sejde s lékaři
0 příspěvků
25.3. Lékaři hrozí, že všichni odejdou Lékaři hrozí, že všichni odejdou
3 příspěvků
24.3. Radní odvolali šéfa nemocnice Radní odvolali šéfa nemocnice
0 příspěvků
27.1. V nemocnicích zruší poplatek za pohotovost V nemocnicích zruší poplatek za pohotovost
0 příspěvků

Komentovat článek: Dříve napjatá situace v nemocnici v Boskovicích…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné