Druhý ročník Lilly Oncology on Canvas zahájen

Onkologie v obrazech je název mezinárodní umělecké soutěže a výstavy, jejímž cílem je pomocí umění vyjádřit pocity na cestě boje se zhoubným onemocněním. Přihlásit se mohou všichni lidé s diagnózou zhoubného nádoru, zdravotnický personál (pozn.red.:autorkou ilustr.obrázku je onkologická pacientka)…

Onkologie v obrazech je název mezinárodní umělecké soutěže a výstavy, jejímž cílem je pomocí umění vyjádřit pocity na cestě boje se zhoubným onemocněním. Přihlásit se mohou všichni lidé s diagnózou zhoubného nádoru, zdravotnický personál, rodinní příslušníci, přátelé i pečovatelé, umělci a studenti umění. Nezáleží na míře profesionality, jde především o autenticitu vyjádření.

Mezinárodní soutěži předchází letos také výstava v České republice. Ta se uskuteční v červnu v prostorách Valdštejnského paláce v Praze (budova Senátu). Zájem organizátorů je přiblížit veřejnosti umělecká díla pocházející z České republiky ještě před účastí v mezinárodní soutěži.

Uměleckými kategoriemi, které budou hodnoceny, jsou: obrazy v oleji, akvarelu, akrylátu, fotografie, pastel a další výběr z jiných materiálů v daném rozměru.

Soutěž vyvrcholí veřejnou vernisáží v Královské akademii umění v Londýně. Vítězové dostanou šeky, které věnují charitativním organizacím pomáhajícím v boji s onkologickým onemocněním. Mezinárodní uměleckou soutěž a výstavu Lilly Oncology on Canvas iniciovala v roce 2004 společnost Eli Lilly. V prvním ročníku bylo získáno více než 400 děl z 23 zemí celého světa. Bohatá sbírka uměleckých děl procestovala v roce 2005 celý svět.

(red), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!