Přejít na obsah

Dryml: placení poplatků u dětí je asociální

zpět
7.1.2008

Reforma zdravotnictví, která začala v České republice platit od prvního ledna, je podle ředitele Česko-německé horské nemocnice ve Vrchlabí Vladimíra Drymla hrůzným experimentem, který je protievropský. Dryml to řekl v pořadu ČT Otázky Václava Moravce...

„Je to další hrůzný experiment z dílny ODS a lidovců. Poplatky jsou asociální, a to zejména u dětí,“ uvedl Dryml.

Ve tvrdé debatě mu oponoval první náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr. „S tím zásadně nemohu souhlasit. Méně mluvil ředitel a více opoziční politik,“ řekl Šnajdr v narážce na to, že Dryml, který byl dříve náměstkem ministra zdravotnictví Davida Ratha, chce letos získat senátorské křeslo.

Podle Šnajdra se zavedením reformy ušetří osm miliard korun ročně. Náklady na zavedení reformy mají činit asi 5 procent z této částky, tedy 400 miliónů. „Vzhledem k očekávaným efektům je to ale zanedbatelné,“ uvedl Šnajdr. Pacienti platí od ledna 30 Kč za návštěvu lékaře a položku na receptu, 60 Kč za den v nemocnici a 90 Kč za pohotovost. Šnajdr předpokládá, že poplatky omezí počty návštěv u lékaře o deset procent. Ušetřené peníze budou moci zdravotní pojišťovny vydat na léčení vážně nemocných. Podle šéfa Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavla Horáka poplatky odeberou ze 130miliardového ročního rozpočtu pojišťovny do dvou miliard, z toho 1,75 miliardy se vrátí lidem, kteří překročí roční pětitisícový limit.

Martin Procházka, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Dryml: placení poplatků u dětí je asociální

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Dryml: placení poplatků u dětí je asociální

Komentáře

další 4 komentáře
skeptik smutné  | 8. 01. 2008 09:25

dryml je chudák, bohužel spousta lidí chudých duchem na ty bláboly, co šíří on a jeho rudooranžoví kamarádi, slyší.

ibo Re:Re:agresivita  | 7. 01. 2008 16:35

Je to možné? Jako vždy nejde o problém nechutného chovaní pana Drymla,ale o to kdo je větší b...Tak to v naší kotlině chodí,nejde o problémy,jde o to jak se zviditelnit. měsíce není v Tv nic jiného než regulační poplatky u lékařů - to nemá tenhle stát jiné starosti,než tyto?Peníze jsou ve vztahu k lékařům něco jako velmi sprosté slovo -a důsledně za to bojují lidé typu pana Drymla apodobných expertů na to,co je mravné.Mně připadá nemravné,že vážně nemocní lidé mnohdy nedostanou to, co by mohli,protože peníze naše zdravotnictví utratí za nosní kapky,paralen apod.,jen aby bylo mravné.Proste Pána Boha,abyste nebyl vážně nemocen,pak by vám možná přišlo leccos nemravného mravné.

Agresivita Re:agresivita  | 7. 01. 2008 11:10

Mýlíte se, tuto agresivitu vnesl do politiky tým kolem Topolánka ( Nečas, Langer atd.) a nyní v tom vyniká neskutečný b..lb na MZ ( Cikrt).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné