Přejít na obsah

DSA se opět odvolala proti výsledku tendru na záchranku v Ústí

zpět
12.1.2017
Vrtulník
zvětšitVrtulník
Autor: Wikimedia/Anatolij Truhlář

Vrtulník | Autor: Wikimedia/Anatolij Truhlář

 

Firma DSA se podle očekávání opět odvolala proti výsledku výběrového řízení na provozovatele letecké záchranné služby ze základny v Ústí nad Labem.

Ministerstvo před Vánocemi podruhé vyhlásilo vítězem slovenskou firmy Air-Transport Europe (ATE). Uzavřít smlouvu s ATE mu předtím zakázal předběžným opatřením antimonopolní úřad. Ministerstvo poté rozhodlo, že nabídky znovu posoudí. „Rozhodnutí zadavatele o výběru nejvhodnější nabídky bylo uchazečům doručeno dne 27. prosince 2016. Neúspěšný uchazeč, společnost DSA, v zákonné patnáctidenní lhůtě podala námitky proti tomuto rozhodnutí,“ napsala Čechová. Ministerstvo má od obdržení námitky deset dní na to, aby ji vypořádalo.

DSA už dříve avizovala, že se proti rozhodnutí zřejmě odvolá. Firma tvrdí, že vítězná ATE nemá potřebnou certifikaci na vrtulníky, a proto zřejmě mohla nabídnout nižší cenu. ATE už dříve tvrzení konkurence označila za neprofesionální a účelová. Případ tak zřejmě může znovu skončit u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad předchozí šetření přerušil, aby si v této věci vyžádal odborné vyjádření Evropské agentury pro bezpečnost letectví. Podle ÚOHS i nadále platí, že ministerstvo nemůže podepsat smlouvu s vítěznou ATE.

ATE měla původně létat z Ústí už od letošního ledna. Protože ale tendr nebyl dosud ukončen, podepsalo ministerstvo dvouměsíční dodatek s dosavadním provozovatelem, firmou DSA.

Ministerstvo zdravotnictví loni vypsalo výběrové řízení s předpokládanou hodnotou 1,2 miliardy korun bez DPH na šest základen letecké záchranné služby, jediným kritériem byla cena. U pěti základen od ledna fungují provozovatelé podle nových smluv. Jedná se o rakouskou firmu Helikopter Air Transport, která v tendru získala základny v Jihlavě a Ostravě. DSA létá z Hradce Králové a Liberce, slovenská ATE z Olomouce. Čtyři stanoviště provozuje stát.


Komentovat článek: DSA se opět odvolala proti výsledku tendru na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné