Dva noví kandidáti na viceprezidenta ČLK

Titulní obrázek

MUDr. Karel Beneš, privátní ambulatní specialista v oboru chirurgie a cévní chirurgie je dalším z kandidátů na viceprezidenta ČLK. Následuje dlouholetý funkcionář ČLK Aleš Herman…

MUDr. Karel Beneš, privátní ambulatní specialista v oboru chirurgie a cévní chirurgie je dalším z kandidátů na viceprezidenta ČLK. Za svůj hlavní úkol si vytyčil sjednocení lékařů. „Lékařský stav je tvořen více skupinami – ambulantní specialisté, praktici, pediatři, nemocniční lékaři – zaměstnanci, privátní lékaři. Z nichž každá se snaží prosazovat svoje zájmy, chybí určitá vstřícnost a snaha po najití společného jmenovatele. ČLK by měla mít jako hlavní cíl nalezení takových základních principů které mohou akceptovat všechny skupiny a které je nutné prosazovat, “ řekl šestapadesátiletý BenešZdraví.Euro.cz.

Se současným vedením ČLK podle svých slov v mnoha otázkách nesouhlasí, spásu ovšem nevidí ani v reformě zdravotnictví chystané současným ministrem. Beneš podporuje například přímou platbu u lékaře, nepovažuje ovšem připravovanou reformu za zlomovou. Od minulého roku pracuje na chirurgické klinice ÚVN Praha, je bez politické příslušnosti.

Dalším kandidátem je současný člen představenstva ČLK Aleš Herman, kardiolog z Královehradeckého kraje.

(iso), www.Zdravi.Euro.cz

Dva noví kandidáti na viceprezidenta ČLK
Ohodnoťte tento článek!