Přejít na obsah

Dva noví kandidáti na viceprezidenta ČLK

zpět
8.11.2006

MUDr. Karel Beneš, privátní ambulatní specialista v oboru chirurgie a cévní chirurgie je dalším z kandidátů na viceprezidenta ČLK. Následuje dlouholetý funkcionář ČLK Aleš Herman...

MUDr. Karel Beneš, privátní ambulatní specialista v oboru chirurgie a cévní chirurgie je dalším z kandidátů na viceprezidenta ČLK. Za svůj hlavní úkol si vytyčil sjednocení lékařů. „Lékařský stav je tvořen více skupinami - ambulantní specialisté, praktici, pediatři, nemocniční lékaři - zaměstnanci, privátní lékaři. Z nichž každá se snaží prosazovat svoje zájmy, chybí určitá vstřícnost a snaha po najití společného jmenovatele. ČLK by měla mít jako hlavní cíl nalezení takových základních principů které mohou akceptovat všechny skupiny a které je nutné prosazovat, “ řekl šestapadesátiletý BenešZdraví.Euro.cz.

Se současným vedením ČLK podle svých slov v mnoha otázkách nesouhlasí, spásu ovšem nevidí ani v reformě zdravotnictví chystané současným ministrem. Beneš podporuje například přímou platbu u lékaře, nepovažuje ovšem připravovanou reformu za zlomovou. Od minulého roku pracuje na chirurgické klinice ÚVN Praha, je bez politické příslušnosti.

Dalším kandidátem je současný člen představenstva ČLK Aleš Herman, kardiolog z Královehradeckého kraje.

(iso), www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Dva noví kandidáti na viceprezidenta ČLK

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Dva noví kandidáti na viceprezidenta ČLK

Komentáře

dalších 6 komentářů
Milan Šilhan Debolševizace České lékařské komory  | 9. 11. 2006 09:36

Kolegové Rath, Kubek, možná Herman a někteří další, sice nenosí na klopě rudou hvězdu a nevykřikují "Čest práci", myslí však a jednají bolševicky. Možná, že si to dost neuvědomují, že svým chováním a politickými výtvory jsou zahrabáni v totalitní minulosti. Počínají si jako lidé zvláštního ražení, výrobci pravdy a majitelé klíčů k české lékařské obci, nejen k ČLK. Jistě, že sjezd ČLK s volbou viceprezidenta opět pohne ČLK kupředu. Nesmí však udělat za minulostí pouze "tlustou černou čáru". Musí rathovský bolševizmus z ČLK odstranit, pokud ne jednorázově, tak postupně, ale odhodlaně až k definitivnímu konci vlády pseudo-ČLK nad lékaři. Lékaři musí konečně pochopit, že kol.Kubek jako odborář zvláštního ražení nemůže být prezidentem politicky neutrální ČLK, protože právě jeho zvláštní ražení ostře zpolitizované pak padá na celou ČLK jako na ne-demokratickou lékařskou korporaci. Komorový zákon dává členům ČLK do rukou dost demokratických procedur, aby se mohla obrozená ČLK zbavit rathovsko-kubkovského nánosu. Na okraj : dopis kol.Kubka v posledním Tempusu mně pobavil a utvrdil v tom, že kol.Kubek během svého panování nic nepochopil a ničemu se nenaučil. Jde dále svou rathovskou cestou, doufám že ke svému hořkému konci. Ani pro něho nemá smysl, aby bez morální autority ČLK nadále reprezentoval.

Martin Vedral Re:sjezd asi bude zásadním  | 9. 11. 2006 08:45

Dle členů představenstva Aleš Herman nechtěl kandidovat na post viceprezidenta, protože si prý "již užil dost". Proto vyšel onen oslavný článek v TM. Po jeho vydání (či vytisknutí) však Aleš změnil názor a rozhodl se kandidovat... Tak to prý bylo a já tomu věřím. S Alešem jsem seděl v představenstvu dosti dlouho a vím, že je to sympatický a velmi inteligentní kolega, který jistě může být dobrým kardiologem. Nemá však základní předpoklady pro to, aby byl dobrým funkcionářem ČLK. Nectí pravdu, nectí spravedlnost a rovný přístup, dobré je podle něj jen to, co je pro něj prospěšné. Klidně bude krýt lháře, podvodníky, zlodějě pakliže se bude jednat o významné papaláše. Bude přísný při udělování licencí ale jen u těch bezvýznamných. Prezidentovi ČLK ji klidně schválí i bez alestace na výjimku. Vždyť na to přeci výjimku máme. Doufám, že nastávající sjezd ČLK Aleše nezvolí do této významné funkce. Pramálo na mne zapůsobil vyděračský a výhružný dopis předsedy LOK. Mohu jej ujistit, že jeho kategorické pozadavky jsou mi šum a fuk. Vím totiž, že lže, pakliže tvrdí, že mluví za všechny lékaře - zaměstnance. Mluví hlavně za sebe a své kamarádíčky právě takévé, jako je Aleš Herman a Milan kubek. Proto ode mne Aleš Herman hlas nedostane a kdyby se náhodou hlasovalo o odvolání Milana Kubka, rozhodně budu i přes kategorické požadavky pana předsedy LOK pro.

Lenka šepsová sjezd asi bude zásadním  | 9. 11. 2006 08:09

předělem. Nedělejme si ale iluze.Was ist das nerovné podmínky prezentace?? Dr.Herman přece nebyl prezentován jako kandidát na viceprezidenta,ale jako odborník na svém místě, šéf VK ČLK... Část představensta již několikrát protestovala proti způsobu tvorby TM-marno. Dočkali s ejen toho,že ve svém pastýřském listu šéf LOKU/ obrací se na nás,na delegáty sjezdu/ píše,abychom vyjádřili zádadní nesouhlas s jednnáním představenstva ČLK a snahou některých jeho členů prezidenta kompromitovat a taky krom jiného cituji. abychomm zabránili dehonestaci lékařského stavu mediálními výstupy některých členů představenstva ČLK. na druhé straně vyzývá k diskuzi. Poslední věta jest perlou: Považujte prosím tyto požadavky za kategorické a podporované všemi lékaři zaměstnanci Nemocnic/ s velkým N/. No comment-nepřipadá Vám to trochu " ulítlé " ? Hezký názor má i prof. Pirk- píše v M tribune, píše,že neví,co se děje v představenstvu,má svých starostí dost. Myslí,že předseda VR dr.Hermann je perfektní manažer a dr.Klimovičová odvádí jako vědecká sekretářka ohromný kus práce. Já bych se jenom ješte dotázala, zda nebyl v habil.komisi,když dr.Pohanka získával svou docenturu. pak by vše zapadalo do sebe. dr.L.šepsová PL Nový Bor

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné