Přejít na obsah

Dvaadvacet starostů požaduje zachování sokolovské nemocnice

zpět
27.11.2009
nemocnice, značka
zvětšitnemocnice, značkaZdroj: vivirlatino.com

nemocnice, značka | Zdroj: vivirlatino.com

 

Dvaadvacet starostů měst a obcí na Sokolovsku dnes vyzvalo vedení Karlovarského kraje, aby dodrželo usnesení zastupitelstva a zachovalo sokolovskou nemocnici.

Spolu s nemocnicí v Karlových Varech a v Chebu je součástí Karlovarské krajské nemocnice. Hejtman Josef Novotný ČTK řekl, že obavy starostů chápe, ale že uzavření nemocnice v Sokolově určitě nehrozí.

Starostové v prohlášení upozornili na to, že likvidace sokolovské nemocnice nebo její přeměna na zařízení následné péče výrazně zhorší zdravotní péči a její dostupnost pro obyvatele Sokolovska.

Pokus o její zrušení byl podle nich snahou hnutí Doktoři. „Sokolovskou nemocnici nikdo zavřít nechce, teď už tedy určitě ne. Naším prvořadým úkolem je nyní stabilizovat všechny tři stávající nemocnice,“ poznamenal hejtman.

Podotkl, že usnesení zastupitelstva bude dodrženo a potvrdil rovněž ochotu kraje nadále jednat o případné stavbě nové krajské nemocnice s těžební firmou Sokolovská uhelná. Její vybudování je ovšem otázkou vzdálenější budoucnosti.

Právě rozdílné názory na koncepci zdravotnictví a jeho další fungování vedly k pondělnímu rozpadu vládnoucí koalice v Karlovarském kraji, ve které zůstala po odchodu Doktorů jen ČSSD a KSČM.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Dvaadvacet starostů požaduje zachování…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Dvaadvacet starostů požaduje zachování…

Komentáře

další 4 komentáře
bože bože ty to vidíš a nic neděláš  | 27. 11. 2009 12:52

Opravdu tolik koncentrované oranžové a červené hlouposti se jen tak nevidí. Zachovat nemocnici - ty mozečky musí být opravdu hodně malé, když dodnes nepochopili, že zdravotníky prostě mít nebudou. Třeba se celá blbá oranžová rada chystá rekvalifikovat do sokolovské nemocnice......Sloučení SO a KV je jediné řešení, zvláště když je to 10 min autem. Občané Sokolova a okolí se stejně nechávají ošetřit jinde, přeci jen chtějí ještě žít s max. zdravím a nespoléhat na neatestované a nezkušené lékaře, kteří zbyli v SO.

DARA ježíšmarjá  | 27. 11. 2009 12:39

Tohle je oligofrenie až idiocie politiků.Zachovat něco, co už vlastně neexistje.Intera s JIPEM 2 atestovaní lékaři všetně primáře, + 2 absolventi, Chirurgie 3 lékaři( z toho 1 alkoholik) , gynekologie 4 lékaři z toho 3 v podmínce... atd

ola požadovat mohou  | 27. 11. 2009 11:57

a současně zaměstnat nějakého průvodce, který by občanům povídal, jak nemocnice vypadala, když ještě lékaře a sestry měla...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné