Dvě nemocnice by měly vypadnout z krajské sítě

Titulní obrázek

Vedení Moravskoslezského kraje do budoucna počítá s tím, že nemocnice v Bílovci na Novojičínsku a v Orlové na Karvinsku nebudou tvořit páteřní síť regionálních zdravotnicích zařízení. Otazníky visí nad budoucností nemocnice v Orlové, která je společným zařízením s karvinskou…

Vedení Moravskoslezského kraje do budoucna počítá s tím, že nemocnice v Bílovci na Novojičínsku a v Orlové na Karvinsku nebudou tvořit páteřní síť regionálních zdravotnicích zařízení. V ní by tak měly kromě ostravské fakultní a městské zůstat krajské nemocnice v Opavě, Novém Jičíně, Krnově, Karviné, Havířově, Frýdku-Místku a Třinci-Sosně.

„O bíloveckou nemocnici žádá město, navíc nemá další smysl, aby fungovala v celém spektru oborů,“ uvedl při čtvrtečním jednání zastupitelů hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (ODS).

Jeho náměstek pro zdravotnictví Jiří Veverka (ODS) doplnil, že považuje za reálné, že by nemocnice mohla přejít pod křídla bílovecké radnice na přelomu roku.

Otazníky visí nad budoucností nemocnice v Orlové, která je vlastně společným zdravotnickým zařízením s karvinskou.

„Rozhodli jsme se zachovat Karvinou. V celém okrese je totiž celkem šest nemocnic, což je nejvíce v republice, proto se to musí řešit,“ poznamenal Veverka.

Během příštího roku nebo možná dvou let by však ještě nemělo v orlovském zařízení dojít k žádným velkým změnám.

Ještě do konce volebního období, tedy do příštího podzimu, chtějí mít radní jasno, v jaké formě bude základní síť sedmi nemocnic fungovat, nestanou-li se z nich třeba akciové společnosti.

Navíc předpokládají, že by krajská nemocnice v Třinci-Sosně mohla v budoucnu více spolupracovat se sousedním privátním zařízením v Podlesí.

Radim Kijonka, Právo

Dvě nemocnice by měly vypadnout z krajské sítě
Ohodnoťte tento článek!