Přejít na obsah

Dvě oddělení Baťovy nemocnice spojí koridor

zpět
24.1.2007

Nosní, ušní a krční oddělení a operační sály v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně propojí koridor. Pacienti tak budou ušetřeni nepohodlného přesunu mezi oběma objekty. Zlínský kraj začne spojovací koridor budovat v srpnu...

informoval novináře hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.

Spojovací koridor mezi pavilony přijde kraj na zhruba osm milionů korun. Pacientům i zdravotnickému personálu by měl být plně k dispozici od listopadu. Investice je součástí zpracovaného generelu rozvoje zdravotnických zařízení Zlínského kraje.

Nosní, ušní, krční oddělení se přestěhuje z provizorních prostor 11. pavilonu do 5. etáže budovy léčebny dlouhodobě nemocných (LDN). „ORL využívá gynekologicko-porodnické sály. Koridor spojí tyto sály s budovou LDN,“ řekla ČTK mluvčí krajské nemocnice Karla Havlíková.

Baťovu nemocnici čeká ještě letos další významná investice. V jejím areálu začne kraj stavět nové středisko Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

„V březnu kraj vypíše výběrové řízení na realizaci projektu, v červnu budou dokončené plány pro stavební povolení. Pak začneme stavět,“ řekl krajský radní odpovědný za oblast zdravotnictví Bronislav Fuksa.

Nové středisko bude stát v areálu Baťovy nemocnice v místě, které nyní slouží k přistávání vrtulníků. Záchranná služba se tam přestěhuje z ulice L. Váchy. Jsou to pronajaté prostory, které jsou stísněné a pro záchranáře zcela nevyhovující.

Záchranáři i kraj například počítají s tím, že díky novému stanovišti záchranné služby se zkrátí dojezdové časy k pacientům.

Stavba přijde kraj na zhruba 80 milionů korun. V budoucnu by moderní záchranné středisko mohl doplnit i heliport.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Dvě oddělení Baťovy nemocnice spojí koridor

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné