Emmerová chce mít do tří měsíců koncepci schválenou vládou

Do tří měsíců chce mít ministryně zdravotnictví Milada Emmerová od vlády schválenou koncepci zdravotní péče, včetně krátkodobých stabilizačních opatření, která jsou její součástí. Do konce června by poslanci měli dostat návrhy zákonů o zdravotní péči, o léčivech a o zdravotnickém zařízení…

PRAHA – aby je stihla projednat ještě tato sněmovna.

Premiér Jiří Paroubek Emmerové uložil, aby její ministerstvo začalo lépe komunikovat s veřejností. Podle premiéra jsou nutné i určité personální změny v úřadu Emmerové.

„O podrobnostech budeme informovat až po případných úpravách navrženého programového prohlášení a konečném souhlasu kabinetu,“ sdělil Václav Šebor z tiskového oddělení ministerstva. Veřejnost by se podle něj mohla ozvědět více o

záměrech ministryně ve středu.

Šebor rovněž uvedl, že několikaměsíční vládní krize nijak neovlivnila činnost ministerstva zdravotnictví, práce na zákonech i stabilizačních opatření nebyly narušeny.

Emmerová odevzdala koncepci zdravotní péče vládě v lednu, od té doby čeká na její projednání. Koncepce je podle zadání vlády doplněna o soubor krátkodobých stabilizačních opatření.

Ke koncepci v původní podobě měla většina zdravotnické veřejnosti vážné výhrady. Odmítli ji také sociální partneři v tripartitě, odbory a zaměstnavatelé dokonce vypracovali vlastní návrh koncepce. S vlastní koncepcí přišly rovněž zdravotní pojišťovny.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!