Emmerová jmenovala vědeckou radu, v krátké době je již třetí

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová jmenovala v pondělí novou vědeckou radu svého úřadu. Uvedl to Václav Šebor z tiskového oddělení ministerstva. Vědecká rada je poradním orgánem ministryně. Předsedou nové rady je přednosta chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň profesor Vladislav Třeška…

PRAHA – Plzeň je i místem lékařského působení ministryně.

V krátké době je to již třetí vědecká rada. Původní, vedenou přednostou urologické kliniky pražské Všeobecné fakultní nemocnice Janem Dvořáčkem, rozpustil předchůdce Emmerové Jozef Kubinyi.

Do „své“ vědecké rady v polovině června jmenoval hlavně představitele vysokých škol a fakultních nemocnic. Svůj krok zdůvodnil potřebou rozšíření spolupráce s lékařskými fakultami.

Tato vědecká rada vypracovala pro Kubinyiho koncepci na sloučení tří pražských fakultních nemocnic – Všeobecné, Thomayerovy a Bulovky.

Emmerová není příznivkyní tohoto sloučení. K 26. srpnu Kubinyiho vědeckou radu rozpustila a nyní, po více než dvou měsících, jmenovala novou.

V ní jsou odborníci spojení s praxí, kteří podle ministryně mají zajistit co nejpohotovější přenos aktuálních vědeckých poznatků do českého zdravotnictví.

Členové nové vědecké rady zastupují převážně lékařské a farmaceutické obory, ministryně konzultovala její složení s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně.

V plénu rady jsou zastoupeni i děkani fakult a ředitelé fakultních nemocnic.

Vědecká rada má 40 členů, z nich osm s hlasem poradním.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!