Emmerová nabídla za Bakešovu nemocnici areál na Kolišti

Rozšíří se Masarykův onkologický ústav v Brně o sousední budovu Bakešovy nemocnice? Několikaměsíční diskuse o tom, za co ji budou představitelé Jihomoravského kraje ochotni vyměnit, se posunula k cíli. Ministryně Emmerová totiž nabídla kraji za Bakešovu nemocnici budovu bývalé nemocnice na Kolišti…

Brno – kterou by kraj mohl využít pro sociální účely, například domov pro seniory.

Hejtman Stanislav Juránek potvrdil, že nabídku od Emmerové obdržel. O dalším postupu musí rozhodnout nová samospráva.

Vedoucí odboru zdravotnictví Josef Drbal doplnil, že nabídka neobsahuje konkrétní termín změny. Za velice předběžné označil spekulace o osudu současné příspěvkové organizace Bakešova nemocnice a jejích zaměstnanců.

„Vše musíme vyřešit i tak, aby dopad právě na tyto lidi byl co nejmenší,“ dodal. V kuloárech se hovoří o jejich převedení pod jiné zdravotnické zařízení.

DÁLE ČTĚTE:
Na obzoru nový handl?
O žádnou výměnu nejde
Masarykův onkologický ústav postrádá prostory

Onkologové o sousední nemocniční areál usilují již dlouho. Stávající prostory na Žlutém kopci totiž přestávají stačit narůstajícímu počtu pacientů.

V objektu po Bakešově nemocnici by zřejmě zřídili centrum preventivní medicíny a měl by sloužit i jako zařízení hotelového typu hlavně pro nemocné, kteří dosud musejí být hospitalizování kvůli ozařování.

Bakešovu nemocnici získal do správy kraj asi před rokem a půl. Nechtěl ji přepustit ústavu bezúplatně a výměnou požadoval pro svoje záměry jiný objekt. Koliště za bývalé ministryně Marie Součkové připadlo do správy Fakultní nemocnici U svaté Anny.

„Zatím tam ale zdravotnickou činnost neprovozujeme, prostory by bylo nutné opravit,“ sdělila mluvčí FN U sv. Anny Naďa Kuklínková. Dodala, že o možném převodu budovy zatím nemají oficiální informace.

Miloš Šenkýř, Jiřina Veselá, Rovnost

Ohodnoťte tento článek!