Emmerová: O špatném projektu si cvrlikají vrabci na střeše

Titulní obrázek

S kritikou projektu na výstavbu nemocničního monobloku v Klatovech přišla během svých předvolebních mítinků jednička na kandidátce ČSSD do voleb do krajského zastupitelstva Milada Emmerová. Poukazuje na to, že spíše než vlastní stavba mělo přijít na řadu řešení personální otázky v tomto zdravotnickém zařízení, a nelíbí se jí ani dosavadní projekt stavby, který je podle jejích slov nepoužitelný…

„Preference výstavby monobloku před čímkoliv jiným svědčí o možných nekalých úmyslech, o možné tzv. betonové lobby s jejími obvyklými dopady, jak lze často vyslechnout i ze sdělovacích prostředků. O nekvalitním projektu si ´ cvrlikají vrabci na střeše ´ , ale z pozice radního Karpíška je považován za jednoznačně nejkvalitnější. Prý je za vším jeho kamarád a odměna 12 milionů korun za projekt,“ uvedla Emmerová v písemné odpovědi na otázku Deníku, v čem je projekt zmetkový a kde jsou jeho nedostatky.

V odpovědi na to, zda by jednička na kandidátce ČSSD byla konkrétnější v tom, že v souvislosti s plánovanou stavbou monobloku a projektem by mohlo jít o korupci mezi radním Karpíškem a firmou zhotovující projekt, obdržel Deník následující: „Nic z vámi vyřčeného netvrdím, ale nezávislá kontrola by měla zapracovat… Kdybych něco v tomto směru podnikla já, dočkala bych se ještě větší ´ nadílky ´ pomluv a drbů v oficiálních listech, byla bych nařčena z politikaření, z předvolebních tahů apod. Ale jak už jsem naznačila, existují i jiné způsoby, jak se dobrat pravdy.“

Podle vyjádření krajského radního pro zdravotnictví a sociální věci Pavla Karpíška jde ze strany Milady Emmerové jednoznačně o předvolební boj. „Projekt na nemocniční monoblok zpracovávala společnost s ručením omezeným Plzeňský projektový a architektonický ateliér, která vyhrála v otevřené soutěži,“ potvrdil včera Deníku Karpíšek. Dodal, že rozhodujícím kritériem pro výběr vítězné firmy byla nejvýhodnější cenová nabídka. „Nechápu, co se paní Emmerové na vítězné firmě nelíbí. Vždyť na výběr dohlížela výběrová komise a jedním ze členů byl Jaroslav Bauer, dvojka na kandidátce sociálních demokratů. I on zvedl ruku pro,“ pozastavuje se Karpíšek nad tím, že vítězná firma měla být vybrána účelově.

Nový nemocniční monoblok se v Klatovech stavět bude. V opačném případě by totiž zřizovatel nemocnice, kterým je Plzeňský kraj, musel řešit problém, jakým způsobem objekt zrekonstruovat. „Řada budov, kde sídlí naše oddělení, je v havarijním stavu a oprava by si vyžádala obrovské investice,“ připomněl před časem ředitel Klatovské nemocnice Jiří Vlček.

Na stavbu má Plzeňský kraj vyčleněno 500 milionů korun. Radní Karpíšek doufá, že se kraji podaří uspět v dalším kole žádostí o dotace z evropských peněz prostřednictvím Regionálního operačního programu, v němž v posledním kole nebyl úspěšný kvůli neúplnosti žádosti.

Radmila Nagovská, Regionální deník

Emmerová: O špatném projektu si cvrlikají vrabci na střeše
Ohodnoťte tento článek!