Přejít na obsah

Emmerová: O špatném projektu si cvrlikají vrabci na střeše

zpět
15.10.2008

S kritikou projektu na výstavbu nemocničního monobloku v Klatovech přišla během svých předvolebních mítinků jednička na kandidátce ČSSD do voleb do krajského zastupitelstva Milada Emmerová. Poukazuje na to, že spíše než vlastní stavba mělo přijít na řadu řešení personální otázky v tomto zdravotnickém zařízení, a nelíbí se jí ani dosavadní projekt stavby, který je podle jejích slov nepoužitelný...

„Preference výstavby monobloku před čímkoliv jiným svědčí o možných nekalých úmyslech, o možné tzv. betonové lobby s jejími obvyklými dopady, jak lze často vyslechnout i ze sdělovacích prostředků. O nekvalitním projektu si ´ cvrlikají vrabci na střeše ´ , ale z pozice radního Karpíška je považován za jednoznačně nejkvalitnější. Prý je za vším jeho kamarád a odměna 12 milionů korun za projekt,“ uvedla Emmerová v písemné odpovědi na otázku Deníku, v čem je projekt zmetkový a kde jsou jeho nedostatky.

V odpovědi na to, zda by jednička na kandidátce ČSSD byla konkrétnější v tom, že v souvislosti s plánovanou stavbou monobloku a projektem by mohlo jít o korupci mezi radním Karpíškem a firmou zhotovující projekt, obdržel Deník následující: „Nic z vámi vyřčeného netvrdím, ale nezávislá kontrola by měla zapracovat… Kdybych něco v tomto směru podnikla já, dočkala bych se ještě větší ´ nadílky ´ pomluv a drbů v oficiálních listech, byla bych nařčena z politikaření, z předvolebních tahů apod. Ale jak už jsem naznačila, existují i jiné způsoby, jak se dobrat pravdy.“

Podle vyjádření krajského radního pro zdravotnictví a sociální věci Pavla Karpíška jde ze strany Milady Emmerové jednoznačně o předvolební boj. „Projekt na nemocniční monoblok zpracovávala společnost s ručením omezeným Plzeňský projektový a architektonický ateliér, která vyhrála v otevřené soutěži,“ potvrdil včera Deníku Karpíšek. Dodal, že rozhodujícím kritériem pro výběr vítězné firmy byla nejvýhodnější cenová nabídka. „Nechápu, co se paní Emmerové na vítězné firmě nelíbí. Vždyť na výběr dohlížela výběrová komise a jedním ze členů byl Jaroslav Bauer, dvojka na kandidátce sociálních demokratů. I on zvedl ruku pro,“ pozastavuje se Karpíšek nad tím, že vítězná firma měla být vybrána účelově.

Nový nemocniční monoblok se v Klatovech stavět bude. V opačném případě by totiž zřizovatel nemocnice, kterým je Plzeňský kraj, musel řešit problém, jakým způsobem objekt zrekonstruovat. „Řada budov, kde sídlí naše oddělení, je v havarijním stavu a oprava by si vyžádala obrovské investice,“ připomněl před časem ředitel Klatovské nemocnice Jiří Vlček.

Na stavbu má Plzeňský kraj vyčleněno 500 milionů korun. Radní Karpíšek doufá, že se kraji podaří uspět v dalším kole žádostí o dotace z evropských peněz prostřednictvím Regionálního operačního programu, v němž v posledním kole nebyl úspěšný kvůli neúplnosti žádosti.

Radmila Nagovská, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Emmerová: O špatném projektu si cvrlikají…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Emmerová: O špatném projektu si cvrlikají…

Komentáře

další 3 komentáře
nmy Srandokaps  | 15. 10. 2008 23:56

Pí Emmerová kope za ČSSD a za Olejárovu placenou klaku. Lze se od takového člověka dočkat objektivního hodnocení? Potažmo - lze se od kohokoliv dočkat před volbami objektivního hodnocení? Kecy, kecy, kecy...

Lékař Re:Jak to tedy je?  | 15. 10. 2008 13:46

Pane doktore, je. Fígl je v tom, že radní za ODS ví, že pokud zůstaly nemocnice resp. organizace jimi zřizované ve statutu tzv. příspěvkových, potom podpora od EU je možná v řádu desítky procent navíc (a snadněji) než když žádají za tzv. a.s. Jinými slovy tak "okrádají" voliče svých krajů o desítky až stovky miliönů z fondů EU. Ale to radní z ODS v Plzni jistě věděli dopředu. V opačném případě by tam seděli naprosto nekompetentní lidé. Jenže myšlenka a.s. byla silnější než cokoliv (zeptejte se Zimmermanna,Vilímce a Karpíška).

Jiri Wicherek Jak to tedy je?  | 15. 10. 2008 12:58

V jednom clanku je nam sdelovano: "Převod nemocnic na akciové společnosti se neukázal jako ideální řešení. Nakonec třeba Vysočina převedla nemocnice zpět na veřejné neziskové. Díky tomu mohou čerpat daleko víc z fondů EU," dodala Tauberová." Ve druhem pak: "Radní Karpíšek doufá, že se kraji podaří uspět v dalším kole žádostí o dotace z evropských peněz prostřednictvím Regionálního operačního programu, v němž v posledním kole nebyl úspěšný kvůli neúplnosti žádosti." Je tedy forma statutu nemocnice jako a.s. na prekazku cerpani z evropskych fondu ci neni?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné