Emmerová přijede na prohlídku nemocnic

Ústecký vice-hejtman Petr Fiala se včera mimořádně sešel s řediteli krajských nemocnic. Společně chtějí přesvědčit vládu o potřebnosti převodu nemocnic na obchodní společnosti. Má k tomu přispět i srpnová návštěva ministryně zdravotnictví Milady Emmerové…

„S řediteli nemocnic jsme se shodli, že paní ministryně bude mít možnost přesvědčit se během své návštěvy přímo na místě, že změna právní formy nemocnic je dnes asi jedinou možností, jak jim zajistit ekonomickou stabilitu,“ uvedl Fiala.

Emmerová by do Ústeckého kraje měla přijet 25. srpna. Fiala setkáním s představiteli nemocnic zareagoval na páteční schůzku hejtmanů s premiérem Jiřím Paroubkem a ministryní zdravotnictví Miladou Emmerovou, kde se diskutovalo především o změně právní formy nemocnic.

„Je podstatné, že se nám premiéra podařilo přesvědčit, že převod nemocnic na obchodní společnosti není krokem, jak je co nejrychleji privatizovat a rozprodat. Naše vysvětlení, že hledáme pouze vhodnější formu provozování nemocnic, přijal pan premiér s uspokojením,“ řekl zástupce hejtmana a krajský zastupitel Radek Vonka.

Souhlas k převodu nemocnic na obchodní společnosti dali ústeckokrajští zastupitelé už v červnu. Kraj tak chce zabránit dalšímu zadlužování nemocnic.

Podmínky

* podmínky pro změny právní formy nemocnic

* změna způsobu organizace a zabezpečení poskytování zdravotní péče neohrozí dostupnost, rozsah, strukturu a kvalitu péče

* jediným vlastníkem akcií bude Ústecký kraj

* společnosti budou založeny na dobu neurčitou

* dosažený zisk bude použit vždy pro rozvoj zdravotní péče

LENKA ZLATNÍKOVÁ, Ústecký kraj

Emmerová přijede na prohlídku nemocnic
Ohodnoťte tento článek!