Emmerová prověří mrtvé duše

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová požádá ministra vnitra Františka Bublana o prošetření práce matrik pro zdravotní pojišťovny. Ukázalo se totiž, že zdravotní pojišťovny nemají údaje o úmrtí některých svých klientů, a tak stát na ně dál platí zdravotní pojištění…

„Ministerstvo zdravotnictví se obrátí na ministerstvo vnitra s žádostí o stanovisko k problémům na straně matrik, které nehlásily všechny potřebné informace,“ prohlásila v pondělí mluvčí ministerstva zdravotnictví Věra Čarná.

Vinu za mrtvé duše nepřijímá mluvčí VZP Jiří Suttner. „Odpovědnost za stav registru nesou úřady, kterým je ze zákona uložena oznamovací povinnost,“ prohlásil mluvčí.

DÁLE ČTĚTE:
V evidenci VZP jsou mrtvé duše\\

Dodal, že pojišťovna přesto „podnikne opatření, která budou směřovat k vyhledání osob, jenž dlouhou dobu nečerpají žádnou zdravotní péči a mohly by tedy být z tohoto pohledu podezřelé“.

Suttner řekl, že VZP nemá možnost odhalit, když jí matrika nedá informace o úmrtí pojištěnce do centrálního registru, který VZP spravuje pro všechny pojišťovny.

U příspěvku vždy uveďte název článku, na který reagujete.

Václav Pergl, Právo

Ohodnoťte tento článek!