Emmerová rozzlobila nemocnici

Titulní obrázek

Milada Emmerová (ČSSD), kandidátka na post hejtmana Plzeňského kraje, byla ve středu jmenována Radou svazu pacientů pacientskou ombudsmankou pro Plzeňský kraj. Na vizitkách, které k nové funkci obdržela, je ale i telefonní kontakt na fakultní nemocnici, kde je zaměstnána. To se vedení nemocnice nelíbí…

FN se nelíbí, že docentka uvádí pracovní kontakt ke svým osobním aktivitám

„Myslíme, že docentka Emmerová měla spíše zveřejnit své soukromé kontakty, například číslo na mobilní telefon. Zveřejňování čísla na pracoviště FN Plzeň v souvislosti se soukromou aktivitou považujeme za nevhodné a vůči pacientům nekorektní,“ uvádí mluvčí nemocnice Renata Jenšíková. Podle jejího vyjádření mohou být pacienti uvedeni v omyl, protože Emmerová není v žádném případě FN zmocněna řešit podněty, připomínky nebo stížnosti pacientů. „Tuto práci vykonává Petra Jíchová, nyní ji zastupuje Petr Dominik,“ vysvětluje Jenšíková. Ředitelka nemocnice Jaroslava Kunová, která je ve stejné straně jako Milada Emmerová, s mluvčí souhlasí.

Emmerová se hájí. „Moje nová funkce nemá s nemocnicí nic společného a ředitelku nemocnice jsem o ní ihned informovala,“ vysvětluje.

Emmerová v dopisech ředitelce nemocnice a vedoucí personálního oddělení uvádí, že si je vědoma možného střetu zájmů v případě, že by šlo o řešení stížnosti ze strany pacienta FN Plzeň. „V takových případech bych ji předem informovala o volbě postupu, jak se stížností nakládat,“ říká lékařka.

Námitku mluvčí nemocnice, že je jako prozatímní telefonní kontakt uvedeno číslo na její pracovní stůl ve FN, považuje za neadekvátní. „V kanceláři, kde sedím, není dobrý signál, to by představovalo závažnou překážku v komunikaci s lidmi, kteří se na mě chtějí obrátit. Vyznávám navíc zásadu, že lékař, politik a jakýkoliv ombudsman vykonávají tuto službu 24 hodin denně. V zaměstnání trávím většinu svého času, takže je tento kontakt nezbytný,“ míní Emmerová. Úřad pacientského ombudsmana bude sloužit k hájení práv a zájmů pacientů ve vztahu k péči o zdraví.

Podle místopředsedy Krajského výboru ČSSD Milana Chovance je celý spor jen komunikačním šumem, který se vysvětlí. „Rozhodně nemá nic společného s volbami ani s ČSSD, jejíž členkami Jaroslava Kunová i Milada Emmerová jsou. Jedná se o interní věc fakultní nemocnice,“ předpokládá Chovanec.

Michaela Kunešová, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!