Přejít na obsah

Emmerová: Víme, jak vyřešit poplatky

zpět
15.1.2009

"Čekáme do konce ledna, kdy zasedne Senát. Ten by měl rozhodnout, zda poplatky ve zdravotnictví zruší v plné výši a všude, nebo zda vznese pozměňovací návrhy a ty se vrátí zpět k projednání do parlamentu. I kdyby je Senát zrušil, pak se určitě nestihne opatření zrealizovat do začátku února," vysvětlila situaci hejtmanka...

S návrhem, jak vyřešit do budoucna vybírání poplatků od pacientů v nemocnicích v Plzeňském kraji, seznámí v nejbližších dnech ředitele nemocnic hejtmanka Milada Emmerová. Tuto informaci uvedla během úterní návštěvy v nemocnici v Klatovech.

„Čekáme do konce ledna, kdy zasedne Senát. Ten by měl rozhodnout, zda poplatky ve zdravotnictví zruší v plné výši a všude, nebo zda vznese pozměňovací návrhy a ty se vrátí zpět k projednání do parlamentu. I kdyby je Senát zrušil, pak se určitě nestihne opatření zrealizovat do začátku února,“ vysvětlila aktuální situaci hejtmanka.

Dodala ale, že už v těchto dnech krajští radní jednají o tom, jak s poplatky ve zdravotnictví dál. „Řešení máme, nyní s ním chceme seznámit ředitele nemocnic. Na základě jejich připomínek pak budeme postupovat dál,“ řekla Emmerová.

Hejtmanka chce rovněž v průběhu letošního roku naplnit další záměr, s nímž šla sociální demokracie do krajských voleb, a to přeměna akciových společností nemocnic zpět na příspěvkové organizace.

„Díky tomu, že by se nemocnice přeměnila na příspěvkovou organizaci, pak by i mzdy personálu byly vyrovnanější s úrovní platů zdravotníků, kteří v současné době už v příspěvkové organizaci jsou,“ přislíbila Emmerová.

Změně z akciové společnosti na příspěvkovou organizaci je nakloněn také ředitel Klatovské nemocnice Jiří Vlček. „V akciové společnosti si mohou určovat, za kolik zboží nakoupí a za kolik produkt prodají. To pak spěje k zisku společnosti. Bohužel v případě nemocnice nerozhodujeme ani o jedné z těchto složek,“ vysvětlil Vlček.

Radmila Nagovská, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Emmerová: Víme, jak vyřešit poplatky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Emmerová: Víme, jak vyřešit poplatky

Komentáře

další 2 komentáře
Petr Bouzek S tím porušováním zákony bych si nebyl tak jist  | 15. 01. 2009 13:23

Ve starých pohádkách rozhodoval panovník a to zcela bez nějakého psaného práva. Bylo to čistě na něm. Jak se vyspal, jaký měl politický názor, jak mu kdo byl sympatický nebo nesympatický, kolik měl času, eventuelně kolik dostal bokem peněz. My u nás sice máme psané právo, ale to je napsáno tak špatně a nesrozumitelně, že se dá vykládat všelijak. Takže zase rozhoduje soudce podle toho jak se vyspí, jaký má politický názor, jak je mu kdo sympatický nebo nesympatický,kolik má času, eventuelně kolik dostane bokem peněz. Už dopředu říkat, že u nás je něco protiprávní, je hodně odvážné. Třeba v takové Americe bych to pochopil. Tam se dá dopředu celkem jistě posoudit,kdo je vinný a kdo ne. Tohle u nás ale neplatí. No a kdyby. Soudy se táhnou desetiletí. Příští prezident bude nakloněn ČSSD a tak udělí milost. A je po ptákách. Pochopte konečně že žijete v Absurdistánu.

BLB Bez porušení zákona to nejde!  | 15. 01. 2009 12:10

Kočička byla vždy milá a iniciativní! Nic po ní nezbylo. Tak jsem zvědav!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné