Přejít na obsah

Engel: Lékaře uspokojí jen okamžité zvýšení platů

zpět
20.1.2011
peníze, peněženka
zvětšitpeníze, peněženkaZdroj: www.fam-dubbelman.net

peníze, peněženka | Zdroj: www.fam-dubbelman.net

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger bude dnes jednat s předsedou Lékařského odborového klubu (LOK) Martinem Engelem a prezidentem lékařské komory Milanem Kubkem o tom, jak odvrátit odchod lékařů z nemocnic. Setkávají se poprvé po mnoha měsících.

A lékaře prý uspokojí jen okamžité zvýšení platů.

„Jestliže nedojdeme k výsledku, budu žádat o schůzku s premiérem Petrem Nečasem,“ řekl Právu Engel. Na dotaz, co by lékaře uspokojilo, Engel řekl: „Okamžité zvýšení platů. Nabídka blížící se naší představě.“

Výpověď podalo 3800 ze 16 000 nemocničních lékařů. Odejít by měli k 1. březnu. Heger ale ujišťuje, že akutní péče se pacientům dostane vždy.

Lékaři požadují zvýšení platů pro začínajícího lékaře na 1,5násobek průměrné mzdy (asi 35 tisíc Kč) a na trojnásobek pro zkušeného lékaře (asi 72 tisíc Kč), ale za základní pracovní dobu. Dnes mají s příplatky a službami 45 až 50 000 hrubého měsíčně.

Kubek: Měsíčně je třeba 300 mil.

„Peníze na zvýšení jsou. Měsíčně je k tomu zapotřebí 300 miliónů korun a ty leží na účtech zdravotních pojišťoven. Ze státního rozpočtu není potřeba ani koruna,“ soudí prezident lékařské komory Milan Kubek.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň Právu řekl, že ministerstvo zdravotnictví intenzivně hledá cesty, jak odvrátit odchod lékařů z nemocnic.

Sněmovní zdravotní výbor včera podpořil Hegera v navržených reformách a vyzval ho k jejich rychlému předložení do legislativního procesu. Odmítl přidat peníze na platy lékařů ze státního rozpočtu. Podporu výpovědím ze strany lékařské komory a hromadné organizování odchodů ze strany lékařských odborů označil za nebezpečné. Heger stanovisko uvítal.


Komentovat článek: Engel: Lékaře uspokojí jen okamžité zvýšení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Engel: Lékaře uspokojí jen okamžité zvýšení…

Komentáře

další 2 komentáře
člověk léčený Lékaře uspokojí jen okamžité zvýšení platů  | 20. 01. 2011 17:00

A pacienti před nemocnicema jako rukojmí na odstřel. Nešťastní lidé dělají zoufalé věci. Od prvního výstřelu, kdy teče krev a začne se umírat.

AS Lékaře uspokojí jen okamžité zvýšení platů  | 20. 01. 2011 12:53

Správně!!! Všechny argumenty už byly řečeny, teď už jenom stát si na svém a neustoupit.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné