EU podpořila v Ostravě vznik dalšího centra záchranných složek

Moderní integrované výjezdové centrum městské policie, hasičů a záchranářů vznikne do konce roku 2015 v ostravské městské části Jih. Kraj na jeho vybudování získal evropskou dotaci 318 milionů korun, celkový rozpočet na výstavbu centra je zhruba 380 milionů korun. Dotaci na projekt schválila Regionální rada Moravskoslezsko, která v regionu zodpovídá za přerozdělení evropských peněz. ČTK o tom informoval mluvčí rady Michal Sobek.

Nové centrum má zlepšit zázemí a služby bezpečnostních a záchranných složek a zvýšit bezpečnost obyvatel Ostravy a kraje. „O bezpečnost občanů našeho kraje je již dnes postaráno na špičkové úrovni. S novým integrovaným výjezdovým centrem se kvalita služeb zejména v Ostravě ještě o úroveň zvýší. Projeví se to například v lepší koordinaci a úspoře času při výjezdech,“ uvedl hejtmanův náměstek Josef Babka (KSČM). Podle něj se sníží také provozní náklady.

Třípodlažní objekt bude postaven mezi ulicemi Fr. Formana a Kaminského. Po dostavbě se do něj přestěhuje jednotka hasičů z Hasičské ulice v Ostravě-Hrabůvce, městští policisté z Hrabůvky, Staré Bělé, Třebovic a Hrabové, dvě jednotky záchranářů z Výškovické ulice, jednotka rychlé zdravotní pomoci a jednotka randez-vous.

„V centru bude cvičná věž, výcvikové a sportovní plochy, tréninkové, výukové a kancelářské prostory a zázemí pro techniku, kynologii a hipologii,“ vyjmenoval Sobek. Nyní se vybírá dodavatel stavby.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007 až 2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 830 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací 18 miliard korun. Za už uskutečněné projekty a jejich části proplatila příjemcům přes 12 miliard korun.

Ohodnoťte tento článek!