Přejít na obsah

EUC kupuje polikliniky v Praze

zpět
14.12.2017
Poliklinika Kartouzská, Praha
zvětšitPoliklinika Kartouzská, PrahaZdroj: Google

Poliklinika Kartouzská, Praha | Zdroj: Google

 

Rok bohatý na akvizice završuje zdravotnická skupina EUC nákupem společnosti Medifin - zdravotní služby, a.s.

V úterý 12. prosince podepsala smlouvu s 2PKP Investorská s.r.o. a získala tak 4 pražské polikliniky: Chodov, Opatov, Malešická a Kartouzská (zastřešené společností Medifin). Pro klienty těchto poliklinik se v dohledné době nic nezmění, ke stávajícím více jak 30 odbornostem v nich EUC plánuje další rozšiřování zdravotních služeb pro klienty.

Václav Vachta, předseda představensta EUC říká: „Nákupem poliklinik, které začleníme do naší celorepublikové sítě EUC klinik, upevňujeme silné postavení v ambulantní péči. Lékařům i pacientům zde poskytneme zázemí proklientsky orientované zdravotnické skupiny. Naše kliniky jsou vždy postavené na komplexnosti služeb, na organizaci péče a na silném důrazu na prevenci a péči o chronicky nemocné.“ Transakce již byla schválena ÚOHS. EUC a 2PKP investorská se dohodly, že nebudou uveřejňovat další detaily transakce.

EUC je soukromá síť zdravotnických zařízení. S odhadovaným obratem 2,5 miliard Kč a působením ve všech regionech ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče prémiové. Aktivity EUC dělí do 5 sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny a Laboratoře. 1479 zaměstnanců EUC poskytlo v roce 2016 péči celkem 1 140 000 pacientům. Od roku 2011 jsou vlastníkem EUC Tuffieh Funds SICAV plc.


Komentovat článek: EUC kupuje polikliniky v Praze

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné