Evropští hygienici proberou v Karviné i epidemiologii

Karviná Hlavní hygienici Česka, Polska, Slovenska a zástupci WHO se sejdou na půdě Společenského domu v Lázních Darkov na 5. ročníku mezinárodní konference Slezské dny preventivní medicíny, aby diskutovali o nejaktuálnější problematice v hygieně a epidemiologii…

Setkání začíná již dnes 9. února a potrvá do pátku 11. února. Nosným tématem pátého ročníku je především problematika sledování výskytu a šíření infekčních a civilizačních onemocnění ve vztahu ke stavu a sledování pracovního a životního prostředí.

“ Bude zde diskutován program Zdraví 21 – zdraví pro všechny ve 21. století, dotkneme se problematiky fungování zdravotnických zařízení v nových podmínkách Evropské unie, své zkušenosti si předají odborníci okolních zemí,“ uvedla za organizační tým konference Hana Fránková.

Se svými příspěvky vystoupí i zástupci WHO z kanceláře v Benátkách a Praze. “ Stejně jako v předchozích ročnících umožníme aktivně prezentovat výsledky své práce především mladým odborníkům z řad hygienické služby, zdravotních ústavů, vysokých škol, vědeckých ústavů,“ doplnila Fránková.

Konference se koná pod patronací Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje a Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě. Zúčastní se jí také celá řada osobností nejen z různých oborů zdravotnictví, ale také vědy, výzkumu a politiky.

Moravskoslezský deník

Ohodnoťte tento článek!