Evžen Oněgin pomohl onkologickým pacientům Nemocnice Na Bulovce

Benefiční koncert pro Nemocnici Na Bulovce

Včera se ve Dvořákově síni pražského Rudolfina představili sólisté a dirigent slavného petrohradského Mariinského divadla. Výtěžek pomůže vybavit čtyři nemocniční pokoje.

Pořadatel koncertu, společnost Richards Group, se rozhodl, že výtěžek z tohoto koncertu věnuje na pomoc onkologicky nemocným. Poukaz na vybavení čtyř nemocničních pokojů v Nemocnici Na Bulovce během večera převzala ředitelka Andrea Vrbovská. „Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu pro naše pacienty. Jsme proto velice rádi za každou pomoc a podporu v našem snažení. Tento koncert byl jasným důkazem tohoto, že hudba léčí a především pomáhá. Věřím, že pacienti nová lůžka ocení a budou se u nás cítit lépe. Vždyť si to zaslouží,“ sdělila ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská, MBA.

V roli Evžena Oněgina vystoupil vynikající český barytonista Filip Bandžak, v roli Taťány ruská sopranistka Jekatěrina Latyševa, za doprovodu Kühnova smíšeného sboru pod vedením Marka Vorlíčka a Prague Philharmonic Orchestra. Představení shlédla i manželka prezidenta České republiky Ivana Zemanová.

Ohodnoťte tento článek!