Přejít na obsah

Exkolegyně Ratha je očištěna od korupce. Připadala jsem si jako trpaslík, říká

zpět
10.8.2011
peníze, korupce, úplatek
zvětšitpeníze, korupce, úplatekZdroj: www.crunchgear.com

peníze, korupce, úplatek | Zdroj: www.crunchgear.com

 

Bývalá spolupracovnice středočeského hejtmana Davida Ratha Eva Klimovičová vysoudila na časopisu Týden 400 000 korun kvůli falešnému obvinění ze žádosti o úplatek. Soudy rozhodly v její prospěch, přesto si myslí, že její jméno nebude nikdy úplně očištěno.

Eva Klimovičová spravovala časopis Tempus Medicorum vydávaný Lékařským odborovým klubem (opravaZdraví.Euro.cz: Českou lékařskou komorou), kdy v jeho čele byl nynější středočeský hejtman David Rath z ČSSD. Obviněná byla z žádosti o úplatek kvůli záměrně sestříhanému jednání v budově farmaceutické firmy Pfizer.

„Připadala jsem si jako nepatrný trpaslík z banánové republiky,“ vzpomíná v rádiu Impuls Klimovičová, když se prý snažila s Pfizerem mimosoudně dohodnout na omluvě.

Nyní jí prý už ani nejde o původ této kauzy, podle ní za to může ale fakt, že bylo před parlamentními volbami v roce 2006 a ODS byla osm let v opozici. Možná se tak stala obětí boje mezi ČSSD a ODS, tuto fázi ale prý již překonala. Nyní jí jde o média.

Teď 400 000 korun, příště to snad bude víc

Klimovičové hlavně vadí, jakým způsobem o ní informovala média Týden, Česká televize a Mladá fronta. Nyní na Týdnu vysoudila odškodnění 400 000 korun a podle svých slov věří, že se jí podaří vysoudit i další částky na ostatních médiích.

To podle ní ale nenahradí její dobré jméno, které bylo kauzou pošpiněné. „Ježiš, ta bába zase přemýšlí, kde si co ukradne a kde si řekne o úplatek,“ předváděla v Impulsech Václava Moravce některé situace z dob aféry, kdy přišla o zákaznice jako gynekoložka. „Tehdy to věděly miliony lidí, o očištění neví nikdo,“ stěžuje si Klimovičová.

Hlavní je prevence, ne reformy

Nyní se do bývalé práce v České lékařské komoře ani vracet nechce, působí dál jako gynekoložka. Kdyby ale mohla mluvit do zdravotnických reforem, úplně by je zrušila. Podle ní totiž nejsou velké reformy potřeba, ale spíše prevence, které se podle ní v současnosti nepřikládá moc na důležitosti. „Zahubí nás to, že čím dál více lidí bude potřebovat zdravotní péči,“ varovala.


Autoři

Parlamentní listy

Související články

10.2. Hegerův plán proti korupci má ušetřit miliardy Hegerův plán proti korupci má ušetřit miliardy
2 příspěvků
1.10. Úplatky a příplatky Úplatky a příplatky
5 příspěvků
14.5. Rath: Ve zdravotnictví se nejvíc blížíme Evropě
0 příspěvků

Komentovat článek: Exkolegyně Ratha je očištěna od korupce.…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Exkolegyně Ratha je očištěna od korupce.…

Komentáře

další 2 komentáře
ZDN.cz Asi omyl  | 11. 08. 2011 09:49

Máte pravdu. Děkujeme za upozornění. Článek byl převzatý z Parlamentních listů - chybu redaktora jsme uvedli na pravou míru.

Brmbrk Asi omyl  | 10. 08. 2011 13:52

"Eva Klimovičová spravovala časopis Tempus Medicorum vydávaný Lékařským odborovým klubem, kdy v jeho čele byl nynější středočeský hejtman David Rath z ČSSD". tolik první věta článku.Asi by tam mělo být, že plátek paní Klimovičová vydávala pro ČLK . Nebo se už profláklo, že od doby Ratha je LOK i ČLK a vlastně jedna parta těch samých lidí se dvěma příjmy?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné