Přejít na obsah

Exministr zdravotnictví Němeček bude ve vedení nemocnice Bohumín

zpět
18.10.2017
zvětšit Autor: archiv

Autor: archiv

 

Bývalý ministr zdravotnictví a současný ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluk Němeček bude působit ve vedení Bohumínské městské nemocnice.

Němeček bude od listopadu v představenstvu společnosti zodpovídat za strategické směřování nemocnice i komunikaci s lékaři a zdravotními pojišťovnami, řekla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová. „Po letošních výpadcích interny i chirurgie se nám situaci v nemocnici podařilo stabilizovat. Obě oddělení se nám rozjela a další úsporná opatření sami neplánujeme,“ uvedl starosta Petr Vícha (ČSSD). Úkolem nemocnice podle něj bude snižovat několikamilionovou ztrátu, kterou způsobily výpadky péče. Zdravotnické zařízení se proto chce zaměřit na zvýšení výkonnosti nemocnice.

Nemocnice chce více využít kapacitu operačních sálů i akutních lůžek. S ohledem na to, že nemá dostatek vlastních ambulancí, se chce pokusit navázat bližší spolupráci se soukromými ambulancemi a poliklinikami v regionu. Do konce roku plánuje nemocnice obnovit například diabetologickou ambulanci, rozšířit provoz gastroambulance nebo se zaměřit na jednodenní chirurgii.

Bohumínská městská nemocnice pečuje o pacienty v lůžkových odděleních i ambulantně. Ročně provádí téměř 90.000 ošetření a hospitalizuje zhruba 6000 pacientů. V posledních deseti letech investovalo město do rekonstrukcí a oprav více než 150 milionů korun, dalších 50 milionů šlo do modernizace přístrojového vybavení. Pacientům zdravotnické zařízení nabízí nepřetržitou chirurgickou, gynekologickou i interní pohotovost.


Komentovat článek: Exministr zdravotnictví Němeček bude ve vedení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné