Přejít na obsah

Exministryně Součková opět stane před soudem kvůli Diag Human

zpět
9.10.2006

U Obvodního soudu pro Prahu 2 dnes bude pokračovat proces s bývalou ministryní zdravotnictví Marií Součkovou. Je stíhána kvůli uzavření údajně nevýhodné smlouvy mezi ministerstvem a brněnským advokátem Zdeňkem Nováčkem...

o poskytování právní pomoci ve sporu s obchodníkem s krevní plazmou, firmou Diag Human.

Nelze vyloučit, že by už dnes mohlo padnout rozhodnutí.

Součková, která po obvinění vystoupila z ČSSD, obžalobu odmítá a mluví o politickém podtextu kauzy. Tvrdila také, že smlouva s mnohamilionovými odměnami pro právníka je zfalšovaná.

Znalci ale konstatovali, že se zkoumanou smlouvou nikdo nijak nemanipuloval. Posuzovali přitom smluvní dokument, který má soud k dispozici od Nováčka. Na ministerstvu zdravotnictví se smlouva ztratila.

Exministryně podle obžaloby pověřila Nováčka zastupováním státu bez výběrového řízení, což je údajně v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek.

Žalobce klade Součkové za vinu i to, že Nováčka pověřila zastupováním státu přesto, že ze zákona byla údajně povinna předat případ Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Za porušování povinnosti při správě cizího majetku a za zneužívání pravomoci veřejného činitele Součkové hrozí tři až deset let vězení.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Exministryně Součková opět stane před soudem…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné