Přejít na obsah

Exnáměstek primátora Rychnovský končí v čele brněnské nemocnice

zpět
23.12.2010
nemocnice, chodba, lékař
zvětšitnemocnice, chodba, lékařZdroj: www.suedtirolnews.it

nemocnice, chodba, lékař | Zdroj: www.suedtirolnews.it

 

Ve funkci ředitele Nemocnice Milosrdných bratří v Brně skončí Daniel Rychnovský (KDU-ČSL). Bývalý primátorův náměstek neobhájil post ve výběrovém řízení. Radní místo něj jmenovali ředitelem rovněž městského zastupitele Josefa Drbala (TOP 09).

Drbal dnes působí na krajském hejtmanství, vede odbor zdravotnictví a hejtmanovu kancelář. V obou funkcích skončí, potvrdil ČTK. Rychnovský je jednou z tváří bývalé radniční koalice v čele s ČSSD. Po volbách vyjádřil preferenci pravostředové koalici s ODS a TOP 09, což kritizovali sociální demokraté. Jeho záměr nevyšel, pravostředová koalice v čele s ODS nevznikla, koalici nakonec uzavřeli sociální a občanští demokraté. Dohoda poslala lidovce poprvé po zhruba 20 letech na brněnské radnici do opozice.

Končící ředitel označil výsledek konkurzu za politicky motivovaný. „Domnívám se, že to má politické pozadí, protože ta rychlost, se kterou to bylo provedeno, a ta horlivost, s jakou ta věc byla nastartována, mi nepřipadá jako standardní proces,“ řekl ČTK. Vrátí se prý k práci lékaře a bude působit jako řadový chirurg. Zpočátku na ambulanci. „Dlouho jsem nebyl na operačním sále,“ vysvětlil.

Rychnovský skončí v nemocnici k 31. prosinci. Drbal ho nahradí o den později. Post ředitelky jedné z městských poliklinik naopak obhájila Rut Svobodová, dodal Žára.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Exnáměstek primátora Rychnovský končí v čele…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Exnáměstek primátora Rychnovský končí v čele…

Komentáře

další 3 komentáře
skoro důchodce Kdyby už tak někdo  | 25. 12. 2010 12:52

chtěl s těma Drbalama, Adamcama a podobnou svoločí vydrbat.... Apropo, neví někdo, jak dopadl souboj těchto dvou pánů?

josef to je fofr  | 23. 12. 2010 10:43

dfoktoři jsou vyděrači?!!! a copak je tato politická pakáž - jsem funkcoš a to mě opravňuje řídit cokoliv bez jakékoliv znalosti a odpovědnosti,vždyť mám imunitu a Vy dochtoři na můj zadek pěkně dělejte - českej hnůj od 50 -let pořád dokola.Kdo není funkcoš není člověk. Prasata zdevastovali školství,zdravotnictví vše.A ještě se diví,že lékaři zvedli hlavu - držím palce jenom vytrvejte !!

news To je fofr !  | 23. 12. 2010 09:46

To se nám to tam ti klucí točej, co ? A kohopak chtějí krajští radní dosadit na místo zdravotního rady kraje ? Ta trafika pro Drbala je nasnadě. "Buď vezmeš místo ředitele u Milošů nebo běž na pracák, ale tvoje místo potřebujeme pro jiného koně"... Že by to tak nebylo? To bychom nesměli žít v Česku ! (že by Bořek Semrád ?)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné