Přejít na obsah

Fakultní nemocnice Olomouc chybovala ve dvou zakázkách

zpět
25.5.2015
FNOL, Fakultní nemocnice Olomouc, Olomouc
zvětšitFNOL, Fakultní nemocnice Olomouc, OlomoucZdroj: FNOL

FNOL, Fakultní nemocnice Olomouc, Olomouc | Zdroj: FNOL

 

Fakultní nemocnice Olomouc chybovala v zakázkách na systém navigované bronchoskopie a multifunkční systém operačních sálů pro endoskopii. Od Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dostala pokutu 80.000 korun. Sankce je pravomocná, vyplývá z informací na webu úřadu. Obě zakázky jsou z roku 2009.

V prvním případě nemocnice neoprávněně postupovala bez otevřeného tendru. Uzavřela smlouvu rovnou se společností Medinet. Od firmy dostala za dva miliony korun systém navigované bronchoskopie pro vedení endoskopických nástrojů k předem stanoveným cílům v dýchacích cestách pacientů.

V druhém tendru nemocnice měla vyloučit společnost TIMED, která jako zahraniční dodavatel nesplnila kvalifikaci v požadovaném rozsahu. Tato chyba mohla podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Timed byl jedinou firmou, která doručila svou nabídku a nemocnice s ní uzavřela smlouvu v ceně sedm milionů korun.

Fakultní nemocnice Olomouc se v přehledech správních řízení ÚOHS objevuje poměrně často. Loni například dostala pokutu 150.000 korun za chyby při nákupu nábytku za téměř sedm milionů korun.


Komentovat článek: Fakultní nemocnice Olomouc chybovala ve dvou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné