Fakultní nemocnice Olomouc chybovala ve dvou zakázkách

Fakultní nemocnice Olomouc chybovala v zakázkách na systém navigované bronchoskopie a multifunkční systém operačních sálů pro endoskopii. Od Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dostala pokutu 80.000 korun. Sankce je pravomocná, vyplývá z informací na webu úřadu. Obě zakázky jsou z roku 2009.

V prvním případě nemocnice neoprávněně postupovala bez otevřeného tendru. Uzavřela smlouvu rovnou se společností Medinet. Od firmy dostala za dva miliony korun systém navigované bronchoskopie pro vedení endoskopických nástrojů k předem stanoveným cílům v dýchacích cestách pacientů.

V druhém tendru nemocnice měla vyloučit společnost TIMED, která jako zahraniční dodavatel nesplnila kvalifikaci v požadovaném rozsahu. Tato chyba mohla podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Timed byl jedinou firmou, která doručila svou nabídku a nemocnice s ní uzavřela smlouvu v ceně sedm milionů korun.

Fakultní nemocnice Olomouc se v přehledech správních řízení ÚOHS objevuje poměrně často. Loni například dostala pokutu 150.000 korun za chyby při nákupu nábytku za téměř sedm milionů korun.

Fakultní nemocnice Olomouc chybovala ve dvou zakázkách
Ohodnoťte tento článek!