Fakultní nemocnice Olomouc je stále bez ředitele

Téměř půl roku je bez ředitele olomoucká fakultní nemocnice, největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji. Ačkoliv výběrové řízení na nového šéfa se konalo již v září, zástupci ministerstva zdravotnictví dosud nedokáží sdělit, kdy bude nový ředitel jmenován…

Dosavadní vedení tohoto ústavu přitom připouští, že současné vakuum nemocnici neprospívá.

Poslední informace od ministryně Milady Emmerové zněly, že jméno ředitele oznámí v polovině listopadu. Nyní však možný termín nikdo z ministerstva potvrdit nechtěl.

„Nic nového v této záležitosti není,“ řekl Václav Šebor z tiskového oddělení ministerstva. Podle Čestmíra Neorala, který je zatím pověřen vedením ústavu, není situace v nemocnici nyní jednoduchá.

„Komplikuje nám to život. Přeci jen jsou různé náhledy na strategii nemocnice. Dost těžko můžeme podnikat radikální kroky, když nevíme co a jak,“ řekl již dříve Neoral.

Bývalý ministr zdravotnictví Jozef Kubinyi (ČSSD) odvolal z funkce ředitele Fakultní nemocnice v Olomouci Jaroslava Vomáčku (ČSSD) 16. června. Zdůvodnil to tím, že nezvládl prohlubující se ekonomické problémy tohoto největšího zdravotnického zařízení v kraji.

O místo ředitele se poté ve výběrovém řízení ucházelo 12 lidí, mezi nimi byli bývalí ředitelé Jaroslav Vomáčka (ČSSD) i jeho předchůdce Václav Rýznar ( Nezávislí), kterého ministerstvo odvolalo rovněž kvůli ekonomickým problémům nemocnice. Přihlášku do výběrového řízení zaslal i Čestmír Neoral.

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (ČSSD) se však rozhodla jmenování šéfa nemocnice odložit po informacích v médiích, které zpochybnily práci bývalých ředitelů, a nařídila poté znovu prověřit hospodaření nemocnice.

Olomoucký den

Ohodnoťte tento článek!