Přejít na obsah

Fakultní nemocnice Ostrava buduje denní stacionář pro psychiatrii

zpět
1.7.2016
FN Ostrava
zvětšitFN OstravaZdroj: www.fnspo.cz

FN Ostrava | Zdroj: www.fnspo.cz

 

Ve Fakultní nemocnici Ostrava vzniká denní stacionář psychiatrického oddělení. Zařízení by mělo pomoci lidem v závěrečné etapě léčby. Usnadnit má přechod hospitalizovaného pacienta do následné ambulantní péče, řekl ČTK mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Denní stacionář by měl podle primáře psychiatrického oddělení Petra Šilhána zkrátit délku hospitalizace a umožnit časnou rehabilitaci pacientů. „Pozvolný přechod mezi jednotlivými fázemi léčby poskytne časový prostor pro zajištění návazné ambulantní péče a umožní vytvoření kontaktu s podpůrnými organizacemi fungujícími na území Ostravy, které se budou aktivně účastnit programu v denním stacionáři. Kromě toho zkrácení lůžkové péče zvýší také kapacitu oddělení, což umožní většímu počtu pacientů absolvovat psychiatrickou léčbu v místě bydliště,“ uvedl Šilhán.

Denní stacionář bude mít kapacitu deset míst a k bezplatnému pobytu v něm budou pacienti motivováni během ústavní léčby. Zda tento pobyt nakonec absolvují, bude podle mluvčího záležet na nich.

„Při čtyřtýdenní délce léčby v denním stacionáři pro psychotická onemocnění a jeho průměrném osmdesátiprocentním obsazení se tento způsob léčby bude týkat zhruba stovky pacientů ročně,“ řekl Šilhán. V nemocnici je navíc na rok 2018 plánována výstavba nového psychiatrického pavilonu. Plné využití denního stacionáře tak nemocnice očekává právě v návaznosti na léčbu v novém lůžkovém pavilonu.

Denní stacionář bude poskytovat psychoterapii v různých formách a bude nabízet například i nácvik relaxace, hudební a výtvarné workshopy, fyzioterapii či nutriční a sociální poradenství.

Stacionář vzniká přestavbou části technického zázemí nemocnice. Otevřít by se mohl do konce roku, jeho vybudování bude stát 33 milionů korun.


Komentovat článek: Fakultní nemocnice Ostrava buduje denní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné