Přejít na obsah

Fakultní nemocnice: ředitel Burian odchází

zpět
1.2.2007

Ředitel Fakultní nemocnice Brno Jan Burian má za sebou mimořádně bouřlivý rok. Exministr zdravotnictví Rath ho málem sesadil kvůli výrokům jednoho z podřízených. Spor nakonec ustál. A teď se sám rozhodl ve funkci skončit...

„Mám už prostě důchodový věk. Rozhodl jsem se k tomuto kroku na přelomu listopadu a prosince,“ vysvětlil lékař, který má atestaci z psychiatrie, ale šestnáct let strávil v ředitelských funkcích v nemocnicích na jižní Moravě.

Prozatímně povede fakultní nemocnici ekonomický náměstek Petr Koška. „Ministerstvo vypíše výběrové řízení, které standardní manažerskou formou vyřídíme do tří měsíců,“ řekl ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.

Burianovo rozhodnutí respektuje, i když jeho práci nepovažuje za dokončenou. „Nemocnice je živý organismus, práce v ní nemůže být nikdy dokončená. V případě potřeby mohu být externím konzultantem pro vedení nemocnice,“ ubezpečil ministra Burian.

Jako starobní důchodce se přesto necítí. Plánuje dál učit, jako soudní znalec připravovat posudky a věnovat se rodině. Podřízené jeho rozhodnutí udivilo.

„Překvapilo to všechny. Ředitel Burian je vynikající manažer. Odchází na vrcholu a nemocnice pojede dál. Zcela jistě se najdou jiní schopní manažeři,“ uvedl k odchodu svého šéfa přednosta kliniky dětské chirurgie Petr Gál.

Rath: Dávám mu za tři

David Rath je naopak k působení Buriana kritický. Jejich spory se datují od srpna minulého roku, kdy ministerstvo tvrdě kritizoval přednosta onkologické kliniky Jiří Vorlíček.

DÁLE ČTĚTE:
Jan Burian: Expert na fuze nemocnic

Burian proti svému podřízenému odmítl zasáhnout. Rath včera Burianovi na odchodnou vystavil vysvědčení. „Nemocnici přijímal v nedobré hospodářské kondici a dostal ji do dobrých ekonomických výsledků. Tady by si zasloužil jedničku. Trojku si zaslouží za komunikaci s lékaři ve své nemocnici a čtyři minus za svou psychickou stabilitu a vychování,“ řekl Rath.

Přislíbil také, že se bude zajímat o výběrové řízení. „Je to významná funkce a já bych nebyl rád, aby podobné posty Julínek rozděloval mezi své kamarády,“ dodal bývalý ministr.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Fakultní nemocnice: ředitel Burian odchází

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Fakultní nemocnice: ředitel Burian odchází

Komentáře

další 3 komentáře
Milan Šilhan Hovor o provaze v domě oběšencově  | 7. 02. 2007 10:34

je péče Dr D.Ratha o to, aby do konkurzu na ředitele FN Brno, neprotlačoval ministr Dr Julínek "svoje lidi". Je dobře, že právě tuto péči o FN Brno má D.Rath, který nedělal nic jiného, než že různé pašalíky přihazoval svým "přátelům" a klientům. Není třeba tato výnosná místa vypočítávat.

lenka šepsová psychiatr dr.Burian se nebál  | 1. 02. 2007 22:07

říci veřejně,že král je nahý,čili se nebál pochybovat z titulu své původní profese o duševním zdraví exministra. Za pravdu se platí kopancem, což je mezinárodně uznávaná deviza,kdysi prohlásil další klasik pan Werich. Zde je to vyjádřeno špatnou známkou z komunikace,kterou dostal od toho,kterého má vcelku přečteného- Freude,Freude,Freude, vždycky na tě dojde... Mnozí z nás si zcela určitě pamatují výlevy mistra Mirdy Sládka ve sněmovně. / a kde je mu konec.../ Podoba obou ,co se týká fyziognomie ,je nepřekvapivě shodná. Některým mým pacientům ,kteří v Sudetech žijí od 30 let,připomíná jiné časy a jiné obličeje,ale to už žádná legrace není.A díky jejich zkušenostem/ i zkušenostem mých předků/otce a dalších/ si nemyslím,že je to lehkovážné přirovnání. MUdr. Lenka Šepsová, PL Nový Bor

Tomáš Rozsíval, MUDr Testování dle pana Ratha.  | 1. 02. 2007 10:08

Tak to by mne tedy zajímalo jakou známku z chování a psychické stability, by si dal současný expert na zdravotnictví v poslaneckém klubu Parlamentu, pan kolega Rath ? Nikdo není sám sobě prorokem, ale snad by mu slušelo trochu více skromnosti a méně exhibicionismu. Ono by se to dalo samozřejmě vyjádřit mnohem více expresivními výrazy, ale to by asi byl samý ananas..... Rath je možná dobrý manažer, jinak by nebyl tam, kde je dnes ,ale ta morálka, pane kolego, ta morálka....." to jste družstevníci"? Viz slavný citát z Vesničky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné