Farmaceutické firmy čeká konsolidace

Tržby farmaceutických gigantů ženou vzhůru takové bestsellery, jakým je Celebrex. Velké firmy však v poslední době mají problémy přijít s novými tak dobře prodejnými léky. Proto odborníci očekávají, že se v letošním roce uskuteční další konsolidace v odvětví…

Farmaceutické koncerny, které vyrábějí léky na bolest při zánětech kloubů, nepřijdou o tržby ve výši stamiliónů dolarů. Schvalovací úřady v Evropě i Spojených státech na konci minulého týdne rozhodly, že léky podobné Vioxxu od společnosti Merck & Co. mohou zůstat na trhu přesto, že mohou zvýšit riziko infarktu.

Léky mají své výhody

„Neexistuje lék bez vedlejších účinků. Je jasné, že léky jako Vioxx, Celebrex či Bextra zvyšují u některých pacientů riziko srdečních příhod, ale mají také řadu výhod, které toto riziko vyvažují. Proto je dobré je na trhu ponechat,“ shodují se podle agentury AP experti s tím, že tyto léky na rozdíl některých jiných přípravků na bolest nezpůsobují při delším užívání problémy trávicího traktu.

Prověrku této skupiny léků spustil případ Vioxxu. Firma Merck jej právě kvůli riziku infarktu vloni v září stáhla z trhu.

Americký úřad FDA dokonce uvedl, že je možné, aby se Vioxx vrátil do prodeje. Úřad jej však schválil jen velmi těsně, když pro Vioxx hlasovalo 17 členů komise a proti bylo patnáct.

Pro společnost by to znamenalo návrat jednoho z nejprodávanějších výrobků. Za Vioxx ročně utržila přibližně 2,5 miliardy dolarů.

Ztráty za neuskutečněné prodeje odhaduje za poslední tři měsíce loňského roku až na 750 miliónů dolarů.

Citelnou ztrátu by znamenal zákaz prodeje léků Celebrex a Bextra také pro společnost Pfizer.

Celebrexu se vloni prodalo za více než tři miliardy dolarů, prodeje Bextry se pohybují okolo 700 miliónů.

Do zkoumané skupiny léků pak patří také přípravky Arcoxia od firmy Merck či Prexige od koncernu Novartis.

Čekají se převzetí

Tržby farmaceutických gigantů ženou vzhůru právě takové bestsellery, jakým je Celebrex.

Velké firmy však v poslední době mají problémy přijít s novými tak dobře prodejnými léky. Proto odborníci očekávají, že se v letošním roce uskuteční další konsolidace v odvětví.

„Zájemci o převzetí budou z řad největších firem, jako jsou Pfizer či GlaxoSmithKline. Cílem budou menší společnosti, které mají úspěšné výzkumy. Nejčastěji se spekuluje o amerických firmách Wyeth a Bristol-Myers Squibb a britském koncernu AstraZeneca,“ uvedl list Wall Street Journal.

Všechny firmy, o jejichž převzetí se spekuluje, mají řadu léků s vysokými tržbami a jsou zatím díky patentové ochraně vystaveny jen malé konkurenci výrobců generik, napodobenin originálních léků.

AstraZeneca je například významným producentem přípravků proti rakovině, které mají do budoucna velký růstový potenciál.

Velké společnosti zase mají dostatek peněz, aby si odkupy mohly dovolit. Například americký Pfizer jen vloni utržil více než 52 miliard dolarů.

Velmi perspektivní je také přebírání malých biotechnologických firem. Ty v poslední době postupují při výzkumu nejrychleji a daly ke schválení řadu nadějných preparátů, uvedla Anne Marieke Ezendam z investičního fondu Threadneedle Investment.

Úřady léky nezakázaly

Společnosti, u nichž se předpokládá převzetí:

Bristol-Myers Squibb: Americká firma láká vysokými prodeji léků proti rakovině a novinkami na cukrovku a revma.

AstraZeneca: Britský koncern je jedním z nejvýznamnějších výrobců léků na rakovinu.

Wyeth: Americká firma vydělává na lécích na meningitidu a antidepresivech.

Hospodářské noviny, Adam Junek

Ohodnoťte tento článek!