Přejít na obsah

Filipiová nastoupila do úřadu, Julínek rozdával autogramy

zpět
26.1.2009

Na resortu zdravotnictví koncem týdne došlo k výměně ministrů. Tomáš Julínek se rozloučil s úřadem po dvou letech a bezmála pěti měsících, stal se tak druhým nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví v polistopadové historii. V čele resortu ho vystřídala Daniela Filipiová, podrobnosti o svých plánech ale zatím nezveřejnila...

Tomáš Julínek své působení na ministerstvu ukončil podepisováním fotografií. Do jeho kanceláře prý celý den proudili lidé, kteří se chtěli rozloučit. „Lidé viděli, že se tady dva roky dělala nějaká práce a ne věci do šuplíku,“ uvedl Julínek.

Tento týden se exministr jako senátor zúčastní jednání horní komory, která bude rozhodovat o komunistickém návrhu na úplné zrušení jeho zdravotnických poplatků. Po senátní schůzi si bývalý ministr chce vzít dovolenou. „Neměl jsem ji posledního dva a půl roku,“ dodal.

Ve funkci byl Julínek od září 2006, kdy si ho premiér Mirek Topolánek vybral do své první povolební vlády. Kabinet pak nezískal důvěru. Julínek zůstal i ve druhé Topolánkově sestavě, která vládne od ledna 2007. Z patnáctky polistopadových ministrů zdravotnictví je tak druhým nejdéle sloužícím šéfem resortu.

Jen pár týdnů déle v ministerské židli vydržel v letech 2000 až 2002 sociální demokrat Bohumil Fišer. Spolu s ministrem úřad opustil i jeho mluvčí Tomáš Cikrt. „Všem, kterých jsem se případně nějak dotkl, se omlouvám a věřím, že už zapomněli,“ uvedl Cikrt.

Filipiová své plány teprve představí

V ten samý den Julínka v úřadu vystřídala nová ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová (ODS), kterou několik hodin předtím jmenoval do funkce prezident republiky. K plánům ve zdravotnictví či k případnému pokračování reforem se ale zatím nevyjádřila.

V tomto týdnu by je měla představit na tiskové konferenci. Julínkovy náměstky a odborný tým, který připravoval reformy, si ministryně chce ponechat. Už dříve řekla, že hodlá na práci svého předchůdce navázat a pokračovat v reformních krocích.

Zřejmě to ale nebude mít příliš snadné. Bývalá ministryně zdravotnictví a nynější hejtmanka opoziční ČSSD Milada Emmerová před nedávnem senátorčin nástup do funkce označila za „největší degradaci resortu zdravotnictví“.

Zdravotníci mají naopak velká očekávání. Zastánci Julínkových reforem věří, že se nové šéfce podaří změny ve zdravotnictví prosadit. Kritici naopak doufají, že návrhy přepracuje.

msvo, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Filipiová nastoupila do úřadu, Julínek rozdával…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Filipiová nastoupila do úřadu, Julínek rozdával…

Komentáře

dalších 86 komentářů
Talk Re:Re:Re:Re:Re:Re:Invalida  | 28. 01. 2009 09:04

Tak jinak:prostě už se tam toho z prostorových i časových důvodů více nevejde.Ale mohu ubezpečit,že pan dr. Ráth je mnou chápán je nevhodný kandidát do politického dění(pokud chceme společensky prospěšné výstupy z tohoto) a také velmi škodlivý pro rezort zdravotnictví.Jen se vážně obávám,že oba pánové jsou pro nás jaksi ganz egal.

Talk Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Daniela Filipiová má ve svých rukou ODS  | 28. 01. 2009 08:51

No vidíte a když to napíšu srozumitelně(alespoň doufám)tak zas nereagujete.A není to poprvé.Zrovna od Vás bych vyvětlení na dotaz opravdu rád viděl.Myslím,že jste ty zákony pečlvě prostudoval.

Talk Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:svoboda  | 28. 01. 2009 08:44

Nejsem schopen teď tahat odněkud názor,ale měl jsem ten dojemže jste zastáncem tohoo dění.Pokud jsem se mýlil,tak je správné se omluvit a vzít svůj názor zpět.Tak a dnes práci čest.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné