Přejít na obsah

Filipiová zažila první interpelaci, slyšela stížnost na náměstka

zpět
6.2.2009

Svou první interpelaci zažila dnes ve sněmovně nová ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová (ODS). Musela vyslechnout stížnost na svého prvního náměstka Marka Šnajdra kvůli jeho výroku o výdajích důchodců. Zatím se k ní ale nevyjádřila. S kritikou přišla poslankyně ČSSD Lenka Mazuchová...

Filipiové předala dopis od osmasedmdesátileté důchodkyně. Žena si v něm stěžuje na zhrubnutí způsobů ministerstva zdravotnictví pod vedením předchozího ministra Tomáše Julínka (ODS) a žádá novou šéfku úřadu o sjednání pořádku. Pisatelku urazila hlavně náměstkova slova o výdajích důchodců.

Šnajdr se před časem zmínil o tom, že podle statistik senioři měsíčně utratí víc peněz za alkohol a cigarety než za zdravotnictví. Srovnával to s výdaji na poplatky. „Pan Šnajdr je mladý člověk a neměl by takto urážet generaci svých rodičů. Chtěla bych vás proto požádat, aby toto nehorázné prohlášení vysvětlil a omluvil se nám, slušným důchodcům,“ přečetla Mazuchová ministryni dopis od seniorky. List jí poté předala.

Filipiová uvedla, že náměstkovo vyjádření nezná, proto se k němu nemůže blíž vyjádřit. Podle ní slova mohla být i vytržena z kontextu. Dopisu se ale ministryně chce věnovat a pisatelce na něj odpoví.

„Nebudeme si jistě nalhávat, že někteří z důchodců nepijí, nekouří a nechovají se tak, jak řekl pan náměstek… Měla byste trošku to ministerstvo vylepšit a pana náměstka trošku umravnostnit,“ poradila ministryni poslankyně.

Podle údajů Českého statistického úřadu loni ve třetím čtvrtletí důchodcovská domácnost hospodařila s čistým příjmem 9834 korun a za potraviny, nápoje a veřejné stravování vydala měsíčně 2681 korun. Nákup průmyslového zboží ji stál 2068 korun. Do služeb putovalo 3649 korun. Platby a jiná vydání, do kterých spadají například i zdravotnické poplatky, si vyžádaly 937 korun.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Filipiová zažila první interpelaci, slyšela…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Filipiová zažila první interpelaci, slyšela…

Komentáře

dalších 29 komentářů
Petr Bouzek Re:Re:Kde je pět miliard? Modré tunely opět v akci?  | 9. 02. 2009 08:07

Nemusí pršet, jen když kape. Dost.

?? Re:Kde je pět miliard? Modré tunely opět v akci?  | 9. 02. 2009 07:20

Kolik jste již sehnal lidí?

Petr Bouzek Kde je pět miliard? Modré tunely opět v akci?  | 9. 02. 2009 05:16

Z účtů zdravotních pojišťoven se ztratilo pět miliard. Na otázku, kam se ztratilo pět miliard, nedokážou pojišťovny ani ministerstvo zdravotnictví odpovědět. Zdravotníci spojme se. Zdravotníci braňme se. dr.bouzek@centrum.cz

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné