Přejít na obsah

Finanční ředitel nemocnice Vladimír Keřka rezignoval

zpět
21.9.2007

"Vladimír Keřka rezignoval minulý týden. Na tento post buď vypíšeme výběrové řízení, nebo jej obsadíme odborníkem z vlastních řad," uvedl David Hanzl, předseda představenstva Karlovarské krajské nemocnice, akciové společnosti...

Přes výhrady lékařské veřejnosti, zdravotního personálu i některých politických klubů bude management České zdravotní řídit krajskou nemocnici i nadále. Krajští zastupitelé včera většinou hlasů odmítli okamžité zrušení smlouvy s touto společností, které navrhl krajský zastupitel Tomáš Hybner (ČSSD), a odmítli i svolání mimořádného zastupitelstva pouze ke zdravotnictví, jak navrhoval zastupitel Jan Horník (SNK). Neprošel ani návrh na zrušení optimalizace lůžkového fondu a zpracování forenzního auditu na hospodaření nemocnic, který by obdrželi zastupitelé, jak navrhoval Stanislav Dušek (KSČM).

Jedinými změnami, k nimž dojde, je tak výměna finančního ředitele a doporučení, aby byl při optimalizaci lůžkového fondu ustanoven odborný garant daného oddělení nemocnice. Toto usnesení navrhla krajská koalice ODS a ČSSD. „Vladimír Keřka rezignoval minulý týden. Na tento post buď vypíšeme výběrové řízení, nebo jej obsadíme odborníkem z vlastních řad,“ uvedl David Hanzl, předseda představenstva Karlovarské krajské nemocnice, akciové společnosti. Právě Hanzl se včera před zastupiteli zpovídal z finanční ztráty nemocnice, která dosáhla 52 milionů korun, a čelil dotazům na optimalizaci zdravotnictví v kraji.

Hanzl propad vysvětlil nárůstem mzdových prostředků, nárůstem cen léků i speciálního zdravotního materiálu. „Doufám, že se nám podaří ke konci letošního roku dosáhnout vyrovnaného rozpočtu,“ uvedl Hanzl. Podle něj nemocnici ušetří na restriktivní selektivní péči. „Abychom splnili, odsuneme plánované výkony,“ uvedl Hanzl. Zároveň ale důrazně odmítl, že by nemocnice rušila akutní operace.

Zastupitelé tvrdě kritizovali vedení kraje za to, že se ocitli v informačním vakuu. „Informace o hospodaření nemocnice nemáme dva roky, tedy od doby, kdy tři nemocnice v kraji zfúzovaly do jedné akciové společnosti. Jak máme rozhodovat?“ ptali se. Podle vedení kraje ale tyto informace podléhají obchodnímu zákoníku.

„Budeme se chovat v režimu zákona. To není hračka pro zastupitele. Nebudeme zde cupovat dokumenty, které pak budou kolovat po kraji. To by mohlo mít trestně právní dohru,“ odmítl požadavek zastupitelů hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Finanční ředitel nemocnice Vladimír Keřka…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Finanční ředitel nemocnice Vladimír Keřka…

Komentáře

dalších 10 komentářů
david doležal akciové nemocnice  | 24. 09. 2007 09:23

Jeden z důvodů, proč je fajn mít nemocnice jako akciovky je to, že můžu snadno ušetřit tím, že odrbu zaměstnance na mzdách, co to jde. V okamžiku, když vyčerpám potenciál tohoto způsobu "zlepšování ekonomické výkonnosti" subjektu, musím předvést něco skutečného. POkud toho nejsem schopen (neboť manažerské schopnosti skutečně nezáleží na formě vlastnictví) jsem v řiti, a v té chvíli mi pomůže druhá velká výhoda a.s. POkud někdo chce nějaké informace o tom kam to vedu, řeknu "je to předmětem obchodního zákoníku = obchodní tajemství :-)

Kyle Broflowski Re:gratulace  | 23. 09. 2007 22:12

Škoda, že nejde stejně jako Balkan Sobranie vyhulit ve fajfce.

Kyle Broflowski Absurdní evoluce zla aneb Jak něco vzniklo z ničeho  | 23. 09. 2007 20:13

Bylo nebylo, ve zvláštním státě-nestátě s prezidentem-neprezidentem a poslanci - neposlanci vznikla jaxi omylem instituce, kterou nikdo nikdy a nikde nechtěl. Nepolitici ji nazvali Krajem a vykopli do ní zpravidla ty největší morální nýmandy z vlastních řad. Tato instituce povolala ke správě něčeho, co vcelku normálně fungovalo, ale nedostávalo se tomu peněz ( protože 6,5% HDP v ČR není to co je 10% HDP v Německu) další instituci, která vznikla jako Sirael, nikdy předtím neexistovala a nikdy nikomu nechyběla. A tahle Sirael během roku ANANAS na dlouhé roky a třeba doživotně profesní kariéry desítkám, možná stovkám zdravotníků, kteří nechtěli ani Kraj, ani ji, a zhorší ekonomiku něčeho, co měla zušlechtit.Přesto je ponechána u kormidla. Škoda, že v tomhle státě nežije P.Turrini nebo E.Jelinek.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné