Přejít na obsah

Firemní školka i hlídání dětí pro sestry z FTN

zpět
2.9.2009

Díky školce se nám daří udržet sestry, které u nás již pracují. Například po mateřské dovolené neodcházejí a opět se vracejí k nám do práce právě proto, že mají možnost využít tento nadstandardní zaměstnanecký bonus“, pochvaluje si náměstkyně ředitele a hlavní sestra...

1.září zahájila provoz firemní školka Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou. Významně tak přispívá ke stabilizaci počtu zdravotních sester v této nemocnici.

Nedávná rekonstrukce zvýšila kapacitu školky na 44 dětí, otevřeno je již od 6 hodin ráno. Vedení nemocnice považuje školku za důležitý prostředek ke stabilizaci počtu sester.

„Díky školce se nám daří udržet sestry, které u nás již pracují. Například po mateřské dovolené neodcházejí a opět se vracejí k nám do práce právě proto, že mají možnost využít tento nadstandardní zaměstnanecký bonus“, pochvaluje si náměstkyně ředitele a hlavní sestra Mgr. Lenka Hejzlarová.

Podle ní nemocnice vychází vstříc i sestřičkám, které kvůli nočním směnám potřebují hlídání pro děti v noci. Tuto službu zajišťuje Pediatrická klinika FTN.

„ Pro děti je připraven pokoj, ve kterém je televize, video, hračky i knížky, ze kterých může pověřená sestra číst pohádky“, popisuje vrchní sestra Pediatrické kliniky Petra Camprová.

Sestřička, která má noční službu od 18 do 6 hodin ráno, může předat dítě do „noční školky“ před službou v 17 hodin a ráno po službě si ho zase vyzvednout.

Děti se ve školce rozhodně nudit nebudou. Připraven je např. hudební kroužek, angličtina pro nejmenší a nechybí logopedická péče. Otevřeno je již od 6 hodin ráno.

„V případě zájmu sestřiček by bylo možné v některých dnech prodloužit provozní dobu třeba i do 8 hodin večer, diskusi o této možnosti zahájíme už v příštích dnech“, uzavírá ředitelka školky, PeDr. Iva Křivánková.

(oma), www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Firemní školka i hlídání dětí pro sestry z FTN

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Firemní školka i hlídání dětí pro sestry z FTN

Komentáře

dalších 8 komentářů
Anopheles Re:Re:Re:Thomayerka je fakt dobrá  | 3. 09. 2009 08:21

Směšné ? Nikoliv, vážená, je to přesně podle zákoníku práce. Jste-li blbá, ještě to neznamená, že musíte mít pravdu...

Sestra Re:Re:Thomayerka je fakt dobrá  | 3. 09. 2009 04:41

Ani ne, domluvit se na službách je nadlidský výkon na některých odd. Práce při RD jde jak jde. A Thomayerka by mohla vyhrát soutěž o přezaměstnanosti ouřadů. Já musela na prohlídku - výstupní, i když jsem tam odsud odcházela. Pokud bych to neabsolvovala,hrozili mi náměstkyní :-) Směšné.

anicka Re:nestěžujte si  | 2. 09. 2009 21:54

pred lety jsem pracovala v Praze,mimo zdravotnictví.Již tenkrat si takto vypomahaly spolupracovnice mezi sebou.jedna,ktera bydlela pobliž mela deti u sebe a stridaly se podle smen.Yadarmo a bylo to mile.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné