Přejít na obsah

Firma ze skupiny PPF získala práva na vývoj léků proti rakovině

zpět
13.4.2017
*léky
zvětšit*lékyZdroj: Shutterstock

*léky | Zdroj: Shutterstock

 

Biotechnologická společnost Sotio, která patří české finanční skupině PPF, získala výhradní práva na vývoj nových léčiv zaměřených na metabolismus nádorových buněk.

Umožnila jí to licenční smlouva, kterou Sotio uzavřela s německými společnostmi Lead Discovery Center (LDC) a Max Planck Innovation. Sotio o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Finanční podmínky obchodu firma neuvedla.

„Cílení na nádorový metabolismus je perspektivní a inovativní přístup k léčbě nádorových onemocnění,“ uvedl generální ředitel společnosti Sotio Ladislav Bartoníček. Vědecký objev, na němž je program založen, vznikl v německém Institutu Maxe Plancka pro biologii stárnutí.

Na základě podepsané smlouvy bude Sotio bude společně s LDC a dalšími partnery zlepšovat vlastnosti nové látky v rámci protinádorového programu. Sotio bude odpovědné za předklinický a klinický vývoj látky a případné uvedení léčivého přípravku na trh.

Společnosti LDC a Max Planck za to od firmy Sotio získají peníze na další výzkum, platby za nákup licence a klíčové fáze vývoje. Následně jim připadnou také odměny závisející na prodejích nově vyvinutých přípravků.

Sotio je biotechnologická společnost vyvíjející nové léčivé přípravky zaměřené na léčbu nádorových a autoimunitních onemocnění. Společnost působí v Evropě, USA, Rusku a Číně. Je součástí finanční skupiny PPF nebohatšího Čecha Petra Kellnera.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Firma ze skupiny PPF získala práva na vývoj…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Firma ze skupiny PPF získala práva na vývoj…

Komentáře

1 komentář
ronrogers thanks  | 15. 04. 2017 07:12

Essays are used as an assessment tool to evaluate your ability to research a topic and construct an argument, as well as your understanding of subject content. This does not mean that essays are a 'regurgitation' of everything your lecturer has said throughout the course. Wow!what a nice blog.I love this blog a lot.Visit http://www.essayguardian.com/ for getting better and effective details that required for making a perfect essay.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné