Fond Hartenberg si pronajme část nemocnice Opočno na Rychnovsku

Fond Hartenberg Holding si pronajme část nevyužívaného areálu nemocnice v třítisícovém Opočně na Rychnovsku, a zřídí tam zařízení rehabilitační a následné péče s asi 40 lůžky.

Smlouvu o pronájmu budovy bývalé porodnice a chirurgie Hartenbergu ve středu schválili zastupitelé Opočna. Řekla to starostka Šárka Škrabalová. Hartenberg spadá pod firmu SynBiol, která dříve patřila předsedovi hnutí ANO a bývalému vicepremiérovi Andreji Babišovi.

Do výběrového řízení na pronájem se podle starostky přihlásili dva zájemci. Hartenberg, který se zabývá investicemi i do zdravotnictví, podle ní předložil pro město nejvýhodnější nabídku. Pokud vše půjde hladce, měl by nový nájemce budovu v nemocničním areálu převzít v září a po úpravách objektu začít v roce 2018 přijímat první pacienty. „Léčit by se v něm měli například lidé po úrazech či autonehodách. Jeho součástí by mělo být i plicní oddělení a lékárna,“ řekla starostka.

Roční nájemné bylo stanoveno na zhruba jeden milion korun. Zařízení by mohlo zaměstnat několik desítek lidí.

Opočenská nemocnice původně patřila kraji, který ji pro ztrátovost v roce 2010 uzavřel. V roce 2013 kraj nemocnici daroval městu, a to pro ni hledalo využití. Záměrem města bylo areál využít pro zdravotnické účely, což se podle starostky nynější dohodou s Hartenbergem daří naplňovat.

V dalších budovách v areálu nemocnice nyní působí poliklinika s ordinacemi lékařů, krajská léčebna dlouhodobě nemocných nebo pracoviště klinické biochemie a diagnostiky náchodské krajské nemocnice. V sousedství nemocnice je také výjezdové středisko zdravotnických záchranářů. V roce 2010 se o vstup do opočenské nemocnice zajímala polská nemocniční společnost EMC Instytut Medyczny. Jednání tehdy skončila bez závěru.

Opočno není jedinou akvizicí fondu Hartenberg v hradeckém kraji. Skupina FutureLife, jež je součástí fondu, koupila letos podle serveru E15.cz královéhradeckou Hepato-Gastroenterologii HK, která se zaměřuje na nemoci jater a zažívacího ústrojí. V Hradci Králové také FutureLife vlastní kliniku Sanus zabývající se asistovanou reprodukcí, gynekologií, urologií a plastickou chirurgií.

Letos v únoru Babiš kvůli zákonu o střetu zájmů vložil akcie svých firem Agrofert a SynBiol, a tedy i majetek Hartenbergu, do svěřenských fondů.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!