Fond Medicus pomůže pacientům

Titulní obrázek

Peníze získané od sponzorů by měly sloužit zejména k dalšímu zvýšení kvalifikace personálu. „Například by se využívaly pro sestry, které si chtějí doplnit vzdělání. Také lékaři by mohli využívat příspěvků fondu na studijní pobyty a jiné školicí akce,“ konstatovala mluvčí…

Karvinská hornická nemocnice se rozhodla založit nadační fond Medicus. Zakladatelé plánují, že jeho vznik bude ku prospěchu nejen personálu nemocnice, ale především samotným pacientům.

„Určitě by se měl vznik fondu promítnout do kvality péče o pacienty,“ uvedla manažerka kvality Karvinské hornické nemocnice Anna Sekaninová.

Peníze získané od sponzorů by měly sloužit zejména k dalšímu zvýšení kvalifikace odborného personálu. „Například by se využívaly pro sestry, které si chtějí doplnit vzdělání a je to pro ně finančně náročné. Také lékaři by mohli využívat příspěvků nadačního fondu na studijní pobyty a jiné školicí akce u nás i v zahraničí,“ konstatovala Sekaninová.

Kvalifikovanější personál by pak byl samozřejmě velkým přínosem pro samotné pacienty, kteří se v nemocnici léčí.

„Z fondu by se také mohly pořizovat speciální přístroje,“ doplnila Sekaninová.

Vstupní vklad vložila do fondu samotná nemocnice. Nyní se chystají zakladatelé fondu obrátit na soukromé firmy. „Fond může být v budoucnu otevřený, což znamená možnost využití i pro jiná zařízení,“ dodala Sekaninová.

Radim Kujonka, Právo

Fond Medicus pomůže pacientům
Ohodnoťte tento článek!