Přejít na obsah

GML volilo nové předsednictvo, Hampel svůj post obhájil

zpět
19.10.2010
volby, hlasování
zvětšitvolby, hlasováníZdroj: wordpress.com

volby, hlasování | Zdroj: wordpress.com

 

Grémium majitelů lékáren na své valné hromadě rozhodovalo o novém představenstvu. Dosavadní předseda Marek Hampel svůj post nakonec obhájil. Zasedání rozhodlo i o některých změnách ve stanovách sdružení. Nově například zavádí termín „člena čekatele“.

Právě volba nového představenstva byla hlavním úkolem 15. valné hromady. Na příští dva roky svou funkci obhájil dosavadní předseda Marek Hampel.

Zvoleni byli i místopředsedové, a to Petr Krpálek a Miroslav Linhart. Volbou prošli také oblastní zástupkyně a zástupci GML.

„Je povinností všech majitelů lékáren, kteří cítí zodpovědnost nejen za budoucnost svých lékáren a veřejného lékárenství obecně, ale také za profesní budoucnost svých zaměstnanců, aby se aktivně zapojili do diskuse, kterou vedou představitelé Grémia s představiteli Ministerstva zdravotnictví, zdravotnickými experty politických stran, členy parlamentních výborů a zástupci SÚKL a zdravotních pojišťoven. Teď rozhodně není čas na odevzdanou rezignaci,“ prohlásil znovuzvolený předseda představenstva GML Marek Hampel.

Člen „čekatel“

Účastníci valné hromady se jednomyslně shodli na cílech, o jejichž dosažení by měli představitelé GML v následujícím období usilovat, jsou to především: transparentní cenotvorba a předvídatelný doplatek pro pacienta a vyčlenění konkrétní finanční částky z prostředků veřejného zdravotního pojištění pro segment lékárenství.

Valná hromada schválila také několik změn ve stanovách sdružení, z nichž pravděpodobně nejvýznamnější bude možnost stát se členem GML jako „člen pozorovatel“ pro všechny zájemce o činnost GML a „člen čekatel“, pro lékárníky, kteří zatím neprovozují vlastní lékárnu, ale měli by o to v budoucnosti zájem.

Lékárníci si pochvalují diskusi s ministerstvem

Grémium na své valné hromadě několikrát zdůraznilo, že jednání se současným ministerstvem je téměř bezchybné a na velmi dobré úrovni.

„Vzhledem k tomu, že ve vedení České lékárnické komory jsou provozovatelé veřejných lékáren zastoupeni ve výrazné menšině a že se tento fakt stále zřetelněji projevuje v činnosti ČLnK, je dnes Grémium majitelů lékáren jedinou institucí, která je schopná sjednotit a zastupovat zájmy početné skupiny provozovatelů privátních lékáren a jejich zaměstnanců. Tomu také odpovídá – a to je třeba seriózně konstatovat – prostor, který současný tým ministra Hegera jednáním s představiteli GML poskytuje,“ doplnil místopředseda představenstva GML Petr Krpálek.


Klíčová slova

Autoři

(msvo), www.Zdravi.Euro.cz

Související články

16.6. Jedno lékárenství je podle nás logickým krokem Jedno lékárenství je podle nás logickým krokem
7 příspěvků

Komentovat článek: GML volilo nové předsednictvo, Hampel svůj post…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku GML volilo nové předsednictvo, Hampel svůj post…

Komentáře

další 4 komentáře
rouman Hampel and Co.  | 20. 10. 2010 07:56

Nejlepsi je Peta Krpalek. To je ta nejvetsi schiza, ktera muze provozovat lekarny....jeho sjezdove vylevy nemaji chybu.

PharmDr. Jan Hašek Gremium majtelů a nemajitelů lékáren  | 19. 10. 2010 10:15

Počet provozovatelů a zaměstnanců v představenstvu České lékárnické komory je asi v poměru 1:1. . . . . . Pokud vím, Gremiu vadí, že ve vedení komory je zaměstnanců moc...... Nyní se snaží, aby byli členy sdruženů provozovatelů i zaměstnanci...... Čili vznikne GREMIUM MAJITELŮ A NEMAJITELŮ LÉKÁREN ? GMNL

Pepa Schizofrenici  | 19. 10. 2010 10:10

Ta parta kolem pana Hampela v čele se chová jako kdyby byla postižena schizofrenií. V představenstvu komory je prý málo provozovatelů, tak proto si lákají neprovozovatele do GML? Jestli to není tím, že ti neprovozovatelé mají poskytnout krytí a alibi, česky řečeno být za blbce, bez možnosti jakéhokoli vlivu. Je totiž naprostým nesmyslem, že toto občanské sdružení hájí zájmy zaměstnanců lékáren. Každé občanské sdružení hájí výhradně zájmy svých členů, v případě GML tedy sdružených provozovatelů. Zájmy zmíněných dvou skupin rozhodně nejsou totožné.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné