Přejít na obsah

Hašek inicioval jednání o spolupráci

zpět
21.1.2009

O zdravotnické problematice jednali v úterý v Brně z iniciativy jihomoravského hejtmana a předsedy Rady Asociace krajů Michala Haška. Jednání se zúčastnili předseda soc. dem. Jiří Paroubek, předseda Národní rady Slovenské republiky Pavel Paška, ministr zdravotnictví Slovenské republiky Richard Raši...

Ve zdravotnictví se Slovenskou republikou není žádný problém

Výhody jsou vzájemné

předseda Poslanecké sněmovny České republiky Miloslav Vlček (ČSSD) a zástupci krajů. Přítomen byl rovněž předseda Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina.

„Sociální demokracie považuje oblast zdravotnictví za svoji programovou prioritu, hledáme proto inspiraci také v blízkém zahraničí,“ prohlásil Paroubek.

Vyzdvihl v této souvislosti dlouhodobou a strategickou spolupráci se slovenskou stranou Smer i s německými sociálními demokraty. Podle slovenského ministra Rašiho je nejlepší formou učit se nové věci na vlastních chybách a taková setkání k výměně zkušeností rozhodně přispějí. Ujistil, že slovenská strana se nebrání vytvářet společné komise. „Ve slovenském zdravotnictví mě zajímají dva momenty: pacient a zdravotnický pracovník. Myslím, že i v čes -kém zdravotnictví je to nejdůležitější téma,“ řekl ministr.

Na přímou otázku o možnostech přeshraniční zdravotnické spolupráce mezi Českem a Slovenskem odpověděl, že ze slovenské strany není v ničem problém, ostatně v oblasti akutní medicíny již tato věc velmi dobře funguje.

Vyplácí se vozit pacienty do nejbližší nemocnice nezávisle na tom, ve které zemi leží.

„Výhody jsou vzájemné,“ zdůraznil Raši. Za zcela zásadní ale považuje, aby o těsnější spolupráci v tomto směru začalo jednání na úrovni zdravotních pojišťoven obou zemí.

Jan Trojan, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Hašek inicioval jednání o spolupráci

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Hašek inicioval jednání o spolupráci

Komentáře

1 komentář
A.Hladký Asi by nemělo uniknout pozornosti  | 21. 01. 2009 16:49

toto jednání. Jednání bylo prý svoláno „z iniciativy“ hejtmana Haška (ČSSD, hejtman), účastnil se Paroubek (ČSSD, žádná veřejná funkce), Vlček (ČSSD, parlament), ze slovenské strany byl zastoupen Paška (Smer-parlament) i Raši (Smer-MZ,vláda). Na jaké úrovni toto setkání bylo, autor cudně mlčí Tedy: Pokud šlo o setkání představitelů státu, potažmo samosprávy, tak proč tak nebyl český ministr zdravotnictví? A co tam dělal Paroubek? A pokud šlo o stranické bratření, tak co tam proboha dělat Pecina ??? Vždyť tam ani nebyl jeho ekvivalentní partner pro oblast zdravotnictví, tedy ředitel ÚDZS (Úradu pre dohĺad nad zdrav. starostlivosťou) MUDr. Demovič, i když ten je taky ze Smeru.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné