Přejít na obsah

Hasiči a záchranáři mají ve Vrchlabí nové zázemí za 59 milionů

zpět
8.1.2016
záchranáři, sanitka, nehoda
zvětšitzáchranáři, sanitka, nehodaZdroj: Shutterstock

záchranáři, sanitka, nehoda | Zdroj: Shutterstock

 

Hasiči a záchranáři získali ve Vrchlabí na Trutnovsku nové zázemí v objektech, které vznikly na místě budovy bývalé celní správy. Mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková ČTK sdělila, že stavba vyšla na zhruba 59 milionů korun. Začala v červnu 2014 a dokončena byla loni v listopadu.

Původní objekt celní správy byl přebudován na dvoupodlažní hasičskou stanici, ke které byly přistaveny garáže pro šest vozidel. Součástí komplexu je navazující třípodlažní budova střediska záchranářů s garážemi pro čtyři sanitní vozy.

Hasiči dosud sídlili v nevyhovujících prostorách v Husově ulici v centru města. „Ve starém areálu se propadala kanalizace k septiku a problémem byl i samotný výjezd vozidel z garáží kvůli úzké ulici,“ uvedl ředitel královéhradeckých hasičů František Mencl.

Záchranáři se do nového komplexu přestěhovali z pronajatých prostor v soukromé Česko - německé horské nemocnice ve Vrchlabí. „Dispoziční řešení zázemí pro naše posádky, včetně garáží, dlouhodobě neodpovídalo požadavkům na takový typ pracoviště. Komplikovaný byl rovněž rychlý výjezd sanitek na zásah z areálu nemocnice,“ řekl ředitel královéhradeckých záchranářů Jiří Mašek.

Hasiči v Královéhradeckém kraji v minulých letech postupně opravili či postavili nové stanice ve všech větších městech. Například od dubna 2011 funguje nová požární stanice za 220 milionů korun v Rychnově nad Kněžnou. V dalších letech hasiči chtějí vybudovat novou stanici v Jaroměři na Náchodsku za zhruba 25 až 30 milionů korun. Hasiči chtějí také získat kryté výcvikové zařízení, které by mělo vzniknout ve Velké Poříčí na Náchodsku, které by mělo stát do 35 milionů korun.


Komentovat článek: Hasiči a záchranáři mají ve Vrchlabí nové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné