Hasiči zasahovali kvůli kouři v přerovské nemocnici, bez evakuace

Hasiči včera nad ránem zasahovali v přerovské nemocnici. Zaměstnaly je zakouřené prostory radiodiagnostického oddělení. Kouř způsobila technická závada na přístroji. Při zásahu nebyla nutná evakuace, nikdo nebyl zraněn, uvedla krajská mluvčí hasičů Klára Beranová.

Do nemocnice vyrazili hasiči před 01:00. „Hasiči po příjezdu zjistili, že se jedná o technickou závadu na přístroji k ovládání rentgenu. Přístroj odpojili od elektrického napětí a zakouřený prostor následně odvětrali pomocí přetlakové ventilace,“ dodala Beranová.

Podobný zásah zažili hasiči v listopadu loňského roku, kdy zasahovali v prostějovské nemocnici kvůli zakouřeným prostorám v suterénu tamní budovy. Do kouře se zahalily poté, co vzplál koš na prádlo. Hasiči zde zasahovali rovněž na konci září, kdy hořelo v tamní kantýně. V obou případech nebyl rovněž nikdo zraněn.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!