Havířovská nemocnice otevřela nová lůžková oddělení

Tři nová lůžková odděleni, rehabilitační, geriatrické a psychiatrické, může od tohoto týdne nabídnout havířovská nemocnice s poliklinikou svým pacientům. Jejich výstavba a vybavení přišla zdravotnické zařízeni, které rekonstrukci financovalo výhradné z vlastních zdrojů, téměř na pět milionů korun…

Havířov –

„Především akutní geriatrie a psychiatrie jsou obory, které chyběly nejen v Havířově, ale v celém okrese. Jsme proto rádi, že nová oddělení, z nichž dvě nabízejí 26 a jedno 21 nových lůžek, můžeme otevřít,“ uvedl ředitel havířovské nemocnice Pavel Holub při slavnostním přestřižení pásky. Například nejbližší podobné odděleni geriatrie, kde jsou i lůžka akutní péče, je podle něj až ve Zlíně.

„Je to zatím mladý medicínskýobor, který zatím nenívčesku tak rozvinutý,“ vysvětlil primář nového geriatrického odděleni Milan Kaifosz. Domnívá se vsak, že se odvětví, které komplexně přistupuje k pacientům staršího věku, bude dynamicky rozvíjet. „Populace stárne a seniorů přibývá. Takže se nebojím, že by lůžka zůstala neobsazená, “ mini primář. Řekl, že počítají, že pacienti zůstanou v nemocnici průměrně asi 24 dní. Nově odděleni má také odlehčit jiným v nemocnici, na kterých dosud starší lidé s akutními zdravotními problémy leželi.

Do konce roku by měly v Havířově přibýt další akutní geriatrická lůžka. „Plánujeme, že jich bude dohromady asi šedesát. V budoucnu bychom se chtěli přestěhovat do bývalého plicního pavilonu,“ řekl primář.

KARIN PELIKÁNOVÁ, Moravskoslezský den, 7.9.2001

Ohodnoťte tento článek!