Přejít na obsah

Havířovská nemocnice získala další akreditace

zpět
12.2.2007

Další tři zdravotnické obory Nemocnice s poliklinikou Havířov získaly začátkem února od ministerstva zdravotnictví akreditace, které stvrzují jejich kvalitu a navíc umožňují zaškolování dalších lékařů...

„Jedná se o vnitřní lékařství, rehabilitační a fyzikální medicínu a nefrologii. Platnost udělených akreditací je určena na deset let. Pouze rehabilitačnímu oboru je udělena na dobu šesti roků,“ řekla mluvčí havířovské nemocnice Anna Tomečková, která dále uvedla, že se tím počet akreditací v této instituci hned zdvojnásobil.

Už dříve havířovská nemocnice uspěla s oborem klinické biochemie, dětského lékařství a infekčního lékařství. „Co se týká dětského lékařství, tak jsme byli dokonce první v rámci karvinského okresu,“ připomněla Tomečková.

Havířovský špitál nyní usiluje o akreditace pro další obory, kterými jsou chirurgie, gynekologie a porodnictví, hematologie, patologie, radiodiagnostika a neurologie. Akreditace je nejen zárukou kvalitní péče, ale hraje také významnou roli při vzdělávání lékařů.

Ti totiž nyní vykonávají podle zákona pouze jednu atestaci. Příprava na vykonání zkoušky je však minimálně pětiletá a specializační vzdělávání probíhá pouze na akreditovaných pracovištích.

Ty mají proto nezastupitelnou roli a zvyšují kredit zdravotního zařízení. „Splněním dalších akreditačních podmínek jen potvrzujeme nastoupený trend, který přispívá ke zvyšující se úrovni tohoto zařízení,“ dodala Tomečková.

Karvinský deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Karvinský deník

Komentovat článek: Havířovská nemocnice získala další akreditace

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné