Havířovská nemocnice získala další akreditace

Titulní obrázek

Další tři zdravotnické obory Nemocnice s poliklinikou Havířov získaly začátkem února od ministerstva zdravotnictví akreditace, které stvrzují jejich kvalitu a navíc umožňují zaškolování dalších lékařů…

„Jedná se o vnitřní lékařství, rehabilitační a fyzikální medicínu a nefrologii. Platnost udělených akreditací je určena na deset let. Pouze rehabilitačnímu oboru je udělena na dobu šesti roků,“ řekla mluvčí havířovské nemocnice Anna Tomečková, která dále uvedla, že se tím počet akreditací v této instituci hned zdvojnásobil.

Už dříve havířovská nemocnice uspěla s oborem klinické biochemie, dětského lékařství a infekčního lékařství. „Co se týká dětského lékařství, tak jsme byli dokonce první v rámci karvinského okresu,“ připomněla Tomečková.

Havířovský špitál nyní usiluje o akreditace pro další obory, kterými jsou chirurgie, gynekologie a porodnictví, hematologie, patologie, radiodiagnostika a neurologie. Akreditace je nejen zárukou kvalitní péče, ale hraje také významnou roli při vzdělávání lékařů.

Ti totiž nyní vykonávají podle zákona pouze jednu atestaci. Příprava na vykonání zkoušky je však minimálně pětiletá a specializační vzdělávání probíhá pouze na akreditovaných pracovištích.

Ty mají proto nezastupitelnou roli a zvyšují kredit zdravotního zařízení. „Splněním dalších akreditačních podmínek jen potvrzujeme nastoupený trend, který přispívá ke zvyšující se úrovni tohoto zařízení,“ dodala Tomečková.

Karvinský deník

Havířovská nemocnice získala další akreditace
Ohodnoťte tento článek!