Havířovský lékař si řekl o úplatek 20.000 korun

Titulní obrázek

O úplatek 20.000 korun si podle policie řekl praktický lékař z Havířova na Karvinsku. Peníze žádal po horníkovi, kterému za to slíbil vystavení dokladu potvrzujícího nemoc z povolání. Policisté doktora zatkli v okamžiku, kdy od pacienta přebíral poslední splátku…

úplatku. ČTK to řekla mluvčí karvinské policie.

Šestačtyřicetiletý horník lékaře kontaktoval kvůli osvědčení, které by mu potvrdilo omezení zdravotní způsobilost v souvislosti s nemocí z povolání. Muž doklad potřeboval pro právní odbor dolu, aby mu byla uznána nemoc z povolání a horník tak získal rentu.

„Lékař se s pacientem dokonce domluvil na splátkovém kalendáři. V polovině června ve své ordinaci převzal první částku 2000 korun. Na dalších splátkách se ústně domluvili,“ doplnila mluvčí s tím, že policisté od začátku o případu věděli.

Horník totiž po zaplacení první sumy kontaktoval policisty a s nimi pak konzultoval další postup. „Celou kauzu jsme vedli a postupně přijímali potřebná opatření. Lékaře kolegové zadrželi při převzetí poslední splátky,“ řekla mluvčí.

Osmačtyřicetiletého lékaře kriminalisté obvinili z přijímání úplatků. Pokud se dostane před soud, může ve vězení strávit až tři roky.

ČTK

Havířovský lékař si řekl o úplatek 20.000 korun
Ohodnoťte tento článek!