Přejít na obsah

Heger bude jednat s odbory i s nemocnicemi o růstu platů lékařů

zpět
21.4.2011
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: MZ ČR

Leoš Heger | Zdroj: MZ ČR

 

O zvyšování platů lékařů, o situaci nemocnic, které na to dosud nedostaly od zdravotních pojišťoven peníze, i o připravované reformě bude dnes jednat ministr Leoš Heger (TOP 09) s vedením lékařských odborů a zástupci nemocnic.

Během dne stihne také předat cenu veřejnosti za lékařský výzkum a vystoupit s příspěvkem o zdravotnictví na jednání velké tripartity.

Lékařské odbory trvají na plnění memoranda, které podepsal na závěr protestní odborové akce Děkujeme, odcházíme Engel s Hegerem. Lékaři mají od března mít k průměrným 48.000 korun dalších 5000 až 8000 korun. V protestní akci dalo výpověď 3800 z 18.000 nemocničních lékařů, po dohodě o platech výpovědi stáhli.

Podle Engela v pěti ze 190 nemocnic se lékaři slíbeného zvýšení platů nedočkali. Přidáno nedostali ve Zlíně, Vsetíně, Uherském Hradišti, Mělníku a Písku. V některých dalších nemocnicích jsou prý problémy.

Velké nemocnice daly peníze na zvýšení platů z rezerv, některé menší nemocnice na to nemají. Asociace českých a moravských nemocnic, která sdružuje menší zařízení, tvrdí, že dohoda mezi odbory a ministrem se vztahuje jen na státní nemocnice. Krajské nemocnice se mohou přidat, soukromé nemocnice dohodou vázány nejsou. Problémy jsou také s penězi pro lékaře záchranek.

Největší Všeobecná zdravotní pojišťovna rozešle peníze na zvýšení platů lékařů ve druhé polovině dubna. Oborová zdravotní pojišťovna, čtvrtá největší na trhu, odmítá pravidla pro vyplácení platů lékařů, která stanovilo ministerstvo. V dubnu prý peníze určitě nepošle. Nechce posílat peníze automaticky podle počtu lékařů v zařízení, ale bude se domlouvat s řediteli jednotlivě. Chce také vidět úspory v hospodaření nemocnic.


Komentovat článek: Heger bude jednat s odbory i s nemocnicemi o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger bude jednat s odbory i s nemocnicemi o…

Komentáře

další 3 komentáře
h Heger bude jednat s odbory i s nemocnicemi o růstu platů lékařů  | 21. 04. 2011 21:42

o cem jednat? o nesystemovych resenich? tech uz je jak much na ..vne. uz se tesim na koktava kvakani z mz cr.

98 Je to k pláči  | 21. 04. 2011 17:56

D-O byla zahozená šance. Skončilo to jenom u peněz pro špitálníky, které stejně někteří vůbec nedostali a jiní je dostali možná jednou, či dvakrát a pak je stejně nedostanou. Z celé té krásné akce zbyl jen zkažený puch. Heger, Kalousek a Šnajdr se mohou lékařům smát přímo do očí a mají recht. Utáhli doktory jak blbečky na vařený nudli. Jak dealeři na luxusní propisce. Je mi hanba z morální úrovně českých, moravských a slezských lékařů.

BOB Nevěřím! Jsou to komedianti!  | 21. 04. 2011 12:35

V memorandu slíbili řešit pauperizaci lékařů, korupci ve zdravotnictví a rozvrácené vzdělávání lékařů. Pauperizace trvá. Korupce trvá. Vzdělávání prý Heger vyřešil s Mladými lékaři. Nevyřešil. Mladí lékaři odešli pracovat do západní Evropy! Vodí nás za nos!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné