Přejít na obsah

Heger bude jednat s odbory, mluvit o standardech péče i zákonech

zpět
17.5.2011
dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva
zvětšitdokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouvaZdroj: aceonlineschools.com

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva | Zdroj: aceonlineschools.com

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) dnes bude jednat s šéfem lékařských odborů Martinem Engelem, se kterým právě před čtvrt rokem podepsal memorandum o ukončení protestní odborové akce Děkujeme, odcházíme, a v plánu má i další dvě akce k zdravotnické reformě.

Po poledni promluví na tiskové konferenci o standardech a nadstandardech péče a pak představí reformu vedení i zaměstnancům pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Chce získat pro reformu podporu zdravotníků.

Rozdělení péče na standardní a nadstandardní umožní malá novela zákona o veřejném zdravotním pojištění.

Prošla už vládou, nyní je ve sněmovně. Politici se teď přou o to, kdo standard vymezí a co by mělo spadat do nadstandardu. Chce to udělat lékařská komora, což podporují Věci veřejné. Heger spoléhá na profesory z Purkyňovy společnosti. Podle ODS a TOP 09 by to měli udělat politici, zřejmě tak standardy stanoví sněmovna.

Dneškem také pokračuje „tour“ ministra po českých nemocnicích. Začal ji v pondělí v královéhradecké fakultní nemocnici, kterou řadu let jako úspěšný ředitel vedl. Šéfům i zaměstnancům pěti státních nemocnic představí ministr reformu. Chce slyšet jejich připomínky k zákonům, které v červnu dostanou zákonodárci.

Reformní úsilí předznamenal Heger vyhlášením protikorupční strategie, pokračoval malou novelou zákona o veřejném zdravotním pojištění a třemi reformními zákony o zdravotních službách, specifických zdravotních službách a zdravotnické záchranné službě. Představil už také chystané změny pro nemocnice a zdravotní pojišťovny.


Komentovat článek: Heger bude jednat s odbory, mluvit o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Heger bude jednat s odbory, mluvit o…

Komentáře

1 komentář
b Protikorupční strategie  | 17. 05. 2011 15:04

...by byla nejlepší-odpolitizovat zdravotnictví

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné