Přejít na obsah

Heger chce, aby preventivní prohlídky platil zaměstnavatel

zpět
20.6.2011
doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
zvětšitdoc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Autor: Sestra

doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. | Autor: Sestra

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce v rámci reformy dosáhnout toho, aby pracovníkům platil veškeré povinné zdravotní prohlídky jejich zaměstnavatel, nikoli pojišťovny, uvedla Česká televize (ČT).

Návrh má podle ní podporu koalice, vláda jej chce prosadit na podzim.

Heger hodlá tímto opatřením pojišťovnám ušetřit přes 100 milionů ročně. „Je to samozřejmě věc, která zdražuje práci, ale je to tak zvykem ve všech zemích,“ prohlásil ministr.

Za správné rozhodnutí to označil zdravotnický expert Věcí veřejných Jiří Štětina. „Zvýší to motivaci zaměstnavatelů vytvářet pracovní podmínky pro své zaměstnance tak, aby minimalizovali zdravotní rizika,“ uvedl k tomu poslanec ODS Marek Šnajdr.

Firmám se ministrův záměr nelíbí. Podle ČT tvrdí, že když jim stát nařizuje povinné prohlídky pro zaměstnance, měl by se na jejich placení také podílet. „Jestliže už na podnikatele začátkem ledna dopadl týden nemocenské navíc, což jsou obrovské náklady, tak to je další věc, která by výrazně zhoršila podnikatelské prostředí,“ řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Jen za preventivní prohlídky zaměstnanců Českých drah (ČD) by zdravotní pojišťovny ušetřily přes 30 milionů ročně. ČD připouštějí, že budou platit prohlídky ze svého. „Prohlídky jsou stanoveny vyhláškami státu, takže prostředky asi budeme muset vynaložit, “ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.


Komentovat článek: Heger chce, aby preventivní prohlídky platil…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger chce, aby preventivní prohlídky platil…

Komentáře

dalších 5 komentářů
zaměstnavatel převentivky  | 29. 08. 2011 12:14

heger je blbec co si nevidí ani na špičku nosu-za 1.žádný normálně uvažující zaměstnavatel nebude platil preventivní prohlídky! a za 2. lidi co mají zájem se starat o své zdraví a platí si pojištění mají nárok na preventivní prohlídku od pojištovny.Heger prostě neví na koho by všechnu zodpovědnost a placení hodil !!!!! Nakopat ho do zadku a vyrazit! Tohle není člověk na svém místě a o zdravotnictví mu vůbec nejde.

BOB a ne , a ne , a ne  | 21. 06. 2011 07:52

Pacienta můžeš vtáhnout do systému jedinou věcí: OSOBNÍ ODPOVĚDNOSTÍ ZA PROPLACENÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE. Ale k tomu chybí politická vůle...

Lubo a ne , a ne , a ne  | 20. 06. 2011 20:19

Pre Vašu informáciu, toto platí na Slovensku už niekoľko rokov - zamestnávateľ platí preventívne prehliadky vo vzťahu k zamestnaniu, vstupné a výstupné prehliadky .

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné