Přejít na obsah

Heger dá šéfům komory a odborů konkrétní návrhy k platům

zpět
24.1.2011
dokumenty, papíry
zvětšitdokumenty, papíryZdroj: sophia.smith.edu

dokumenty, papíry | Zdroj: sophia.smith.edu

 

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) předloží dnes šéfům lékařské komory a odborů konkrétní návrhy, kterými chce přispět ke zlepšení finanční situace lékařů.

Na 3800 nemocničních lékařů dalo výpověď, aby se domohli lepších platů. Další stovky vypovídají dohody o přesčasech, omezí to pohotovosti v nemocnicích. V místech s větším počtem výpovědí je ohrožena péče, podle odborů i akutní.

Vláda bude o návrzích, jak reagovat na možný hromadný odchod nemocničních lékařů, jednat ve středu. Heger by mimo jiné chtěl přidat řádově stamiliony korun nemocnicím.

Ministr v neděli řekl televizi Prima, že pokud se v sedmi až deseti dnech stát s lékaři nedohodne na tom, že ve svém protestu poleví a odsunou ho dále, bude se muset připravit plán „téměř na hranici katastrofy“, který by péči zajistil.

Odbory trvají na růstu příjmů na 1,5 až trojnásobek průměrného platu podle kvalifikace a praxe. Uspokojilo by je buď splnění jejich požadavků, nebo nabídka, která by se tomu velmi blížila. Pokud se tak nestane, půjdou za premiérem. Nejhorší situace je na Vysočině, kde chce odejít téměř 60 procent doktorů. V hlavním městě je to každý desátý.


Komentovat článek: Heger dá šéfům komory a odborů konkrétní návrhy…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Heger dá šéfům komory a odborů konkrétní návrhy…

Komentáře

další 3 komentáře
BOB Heger slíbil, že dá nové návrhy  | 24. 01. 2011 22:33

Ale nedal vůbec nic!

Jiri Wicherek Hmmm, ode zdi ke zdi  | 24. 01. 2011 11:36

Tak nejdrive bagatelizace, zesmesnovani, pochybnosti... nyni vyhrozovani katastrofou... Bud panu ministrovi jeho podrizeni dodavaji ucelove upravovane informace nebo tyto informace ucelove upravuje pan ministr - dle doporuceni stran (najme te jeho) a vlady. Ze takovy pristup nevzbuzuje duveru, ze pak vyrcene, byt uz treba i odpovidajici realite nebude akceptovano, je znama zkusenost. Toto hazardovani s duveryhodnosti statni instituce, tedy..., ehm... , mela-li kdy nejakou, ovsem zjevne pana ministrA ani nikoho dalsiho prilis netrapi. Ze by ono prislovecne: "Po nas...."? Tak typicke pro kazdou vladni garnituru byt pod nejruzneji partaji ci jejich koalici?

L H  | 24. 01. 2011 11:11

Hnutí DO po Vás, pane ministře, nepožaduje žádné zázraky. Pouze jistou maličkost: aby se už konečně ve zdravotnictví přestaly rozkrádat miliardy na úkor lékařů a dalších zdravotníků. Jedná se o zázrak ?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné